Hokejisté Trutnova došli přes nájezdy k vítězství nad Bílinou

10.11.2019  •  Hokej  •
čtenost 797

Poslední celek tabulky hostili v sobotu druholigoví hokejisté Trutnova. V souboji s Bílinou prohrávali ještě v 52. minutě o dva góly, ale ztrátu do konce třetí třetiny dokázali vymazat a vyrovnat na 4:4. Zápas pak dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž byl jediným úspěšným střelcem v sedmé sérii domácí Bohdan Višňák. Trutnovský obránce už předtím v utkání zaznamenal jednu branku a dvě asistence.

Soupeř trutnovských hokejistů v letošní sezoně ještě nepoznal, jaké je to vyhrát zápas v základní hrací době a z patnácti odehraných utkání má na kontě pouze jedno vítězství v prodloužení. Pod Krkonošemi mohli hosté tuto bilanci změnit.

Když na začátku 52. minuty ujel domácí obraně Šimeček a zkompletoval hattrick, vedli bílinští Draci 4:2. S Trutnovem to vypadalo špatně, ale stejně jako v prvních dvou třetinách dokázal manko smazat.

V úvodní části vyrovnával v přesilovce Fedulov na 1:1, ve druhé dvacetiminutovce skóroval Planý na 2:2 pro změnu ve vlastním oslabení. Osmnáct vteřin poté, co hosté odskočili ve třetí třetině do dvougólového vedení, trefil se od modré čáry Višňák a v 54. minutě se podruhé v utkání prosadil Planý - 4:4.

Draci z Trutnova potom měli velkou šanci rozhodnout zápas už v prodloužení, kdy po faulu na Tatara nařídil rozhodčí Čáp trestné střílení. Fedulov však trefil tyčku, a tak si necelá pětistovka diváků musela na rozuzlení zápasu počkat až do samostatných nájezdů.

V nich až do sedmé série kralovali oba brankáři, když za domácí neproměnili nájezdy Kubinčák, Planý, Pěnčík, Vácha, Fedulov a Krsek. Sedmou sérii ale začínal Višňák, který si položil Galušku a zakončil pod horní tyčku. Trutnovské vítězství poté úspěšným zákrokem zpečetil Ašenbrenner.

Svěřenci trenéra Petra Váchy teď budou mít týden na to, aby se připravili na derby ve Dvoře Králové, kde na stadionu pod Hankovým domem nastoupí v sobotu 16. listopadu od 18 hodin.

TRUTNOV - BÍLINA 5:4 SN (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0, nájezdy 1:0)

Góly a asistence: 18. Fedulov (Višňák, Planý), 30. Planý (Kubinčák), 52. Višňák (Kubinčák), 54. Planý (Višňák, Kubinčák), rozh. náj. Višňák - 4. Šimeček (Urban, Zdeněk), 22. Urban (Zdeněk, Šimeček), 45. Šimeček (Běhula, Urban), 52. Šimeček (Kolíček, Zdeněk).
Rozhodčí: Čáp - Gabriel, Zmeškal.
Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.