Mostecká demolice a nejtěžší domácí prohra Draků v historii

23.11.2019  •  Hokej  •
čtenost 2008

Nejtěžší domácí porážku od momentu, kdy se v Trutnově začala v roce 2008 hrát poprvé druhá liga, utrpěli hokejoví Draci. Dnešní utkání 20. kola skupiny Sever prohráli s Mostem 1:10.

Severočechům chyběl jediný gól k tomu, aby trutnovským hokejistům připravili vůbec nejtěžší debakl ve druhé lize. Ten se zrodil 18. prosince 2011 v Jindřichově Hradci, kde hosté prohráli 1:11. S desítkou pak Draci odjeli ještě dvakrát, jednou v premiérové sezoně v říjnu 2008 z České Lípy (1:10) a v březnu 2010 z Písku (3:10). V letošní sezoně už svěřenci trenéra Váchy sice také dvakrát schytali větší příděl gólů, ovšem jak v září v Děčíně (6:9), tak v říjnu v Mostě (6:8) byli soupeřům rovnocennějšími soky než dnes.

Trutnovským hokejistům se utkání ostudně nepovedlo. V 15. minutě prohrávali 0:3 a Ašenbrennera v bráně nahradil Krofta. Ani ten však nedokázal útočnou smršť hostujícího celku zastavit.

Mostečtí Lvi dokázali ve druhé třetině odskočit na 0:6. Pak přišla jediná domácí radost v utkání, kdy bekhendovou střelou z mezikruží Svoboda překvapil hostujícího gólmana Hosnedla. Severočeši však ještě ve druhé třetině přidali jeden gól a před závěrečnou částí byl tak stav 1:7.

Třetí třetina přinesla další tři góly v domácí síti. Ten desátý vstřelil v 52. minutě Martin Mical, který po této trefě slavil hattrick.

Po výhře v Nové Pace (6:4) tak trutnovští hokejisté dostali pořádně studenou sprchu. V dalším kole pocestují ve středu do Jablonce nad Nisou, kde na začátku sezony prohráli 0:3 a doma podlehli 4:6. A právě Jablonec třeba v minulém kole porazil Most 10:1.

Na facebookovém profilu HC BAK Trutnov se po sobotním utkání objevila zpráva, že začátkem týdne klub přinese informace o změnách v realizačním týmu.

TRUTNOV - MOST 1:10 (0:3, 1:4, 0:3)

Góly a asistence: 38. Svoboda (Planý, Jirásek) - 7. Drašar (Řehoř, Mála), 10. Böhm (Nedrda, Čmolík), 15. Mála (Řehoř, Drašar), 29. Bečvář (Kýhos, Mical), 31. Bakrlík (Havlůj), 37. Mical (Bečvář, Bakrlík), 40. Mical (Kýhos), 47. Drašar (Mála), 51. Nedrda (Čmolík), 52. Mical (Kýhos).

Vrchlabí - Bílina 10:6 (2:0, 6:1, 2:5)
Děčín - Dvůr Králové 2:5 (0:0, 1:2, 1:3)

1. Vrchlabí 17   15 1 0 1 98:34 47
2. Dvůr Králové 18   10 4 0 4 71:54 38
3. Most 18   12 0 0 6 89:61 36
4. Děčín 18   8 2 1 7 71:69 29
5. Trutnov 18   5 2 3 8 61:79 22
6. Nová Paka 17   4 3 1 9 49:61 19