16°

21°

Další domácí výbuch. Z Trutnova si odvezly body Řisuty

5. 12. 2019

Nic platné nebylo trutnovským hokejistům, že se ve středu proti Řisutům ujali na začátku druhé třetiny vedení. Janouškovo jméno zůstalo v zápise střelců Draků osamoceno. Další góly, bylo jich nakonec pět, už pak stříleli pouze hostující Buldoci. Pro svěřence kouče Petra Váchy to byla aktuálně třetí prohra v řadě, po které klesli v tabulce na předposlední osmé místo.

Pro Trutnov byl zápas s Řisuty důležitý z hlediska toho, že se jednalo o souboj sousedů v tabulce, kteří se pohybují na hranici play-off. I když do konce základní části zbývá stále ještě odehrát více než polovinu zápasů. Nicméně domácí ztráta se soupeřem z dolní poloviny tabulky je vždycky mrzutá.

Po bezbrankové první dvacetiminutovce otevřel ve 22. minutě skóre zápasu Janoušek, který obkroužil bránu a zasunul puk za beton hostujícího gólmana Jirouška. Trutnov však vedení udržel jen něco málo přes tři minuty, pak Formánek propálil Kroftu a využil řisutskou přesilovku.

O tom, že se zápas převrátí na stranu hostů rozhodl závěr druhé třetiny. Buldoci nejprve ve 38. minutě zásluhou Fortelky přidali svou druhou branku v početní výhodě, aby potom za dalších 34 vteřin odskočili Trutnovu do dvougólového vedení.

Počtvrté hosté skórovali v úvodu závěrečného dějství, autorem branky byl Parshakov, a plány Draků na návrat do zápasu byly rázem pryč. Na konečných 1:5 upravily Řisuty výsledek dvě minuty před koncem, kdy se prosadil Okegawa.

V sobotu trutnovští Draci pocestují do Děčína. Další domácí zápas pak sehrají příští týden ve středu a bude to derby proti Vrchlabí.

Trutnov - Řisuty 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)

Góly a asistence: 22. Janoušek (Tatar) - 26. Formánek (Patyk), 38. Fortelka (Patyk), 39. Keszi, 42. Parshakov (Patyk), 59. Okegawa (Danov, Parashakov).
Rozhodčí: Veinfurter - Řezníček, Roischel.
Vyloučení: 8:8, navíc Holub (Řisuty) 10 minut OT.