13°

Draci doma zase konečně vyhráli, rozhodl Krsek v prodloužení

29. 12. 2019

Draci doma zase konečně vyhráli, rozhodl Krsek v prodloužení 41 snímků
Hokejisté Trutnova přerušili sérii proher v domácím prostředí a sobotním vítězstvím 4:3 v prodloužení nad Novou Pakou zároveň úspěšně vstoupili do čtvrté pětiny zápasů základní části druhé ligy skupiny Sever. Drakům v tabulce patří osmé místo.

Tým trenéra Petra Váchy se rozloučil s rokem 2019 výhrou za dva body. Od tříbodového zisku však dělilo domácí pouze jedenáct sekund, hosté totiž poslali zápas do prodloužení vyrovnávací trefou při power-play.

Trutnov v utkání vedl rychlým gólem Junka, kterému asistoval navrátilec do týmu Jan Starý. Pardubický odchovanec se po dvouměsíčním angažmá v Havířově vrátil zpět pod Krkonoše, kde letošní sezonu zahájil.

Hostům se na přelomu první třetiny podařilo zápas otočit dvěma brankami Malíka. Za Trutnov ale rychle srovnal krok Poul. Vedení zpět na svou stranu si vzali Draci ve 44. minutě, kdy se prosadil Planý. Těsný náskok pak trutnovští hokejisté drželi až do závěru třetí třetiny, kdy o něj přišli v čase 59:49. Hostům vyšlo riskování hry bez brankáře a David Malík zkompletoval hattrick - 3:3.

Draci ale nakonec přeci jen ukončili čtyřzápasové čekání na výhru a radovali se alespoň ze dvou bodů, když po 83 vteřinách prodloužení rozhodl Krsek.

Další zápas čeká trutnovský tým příští víkend v sobotu od 17.30 hodin na ledě mosteckých Lvů.

Trutnov - Nová Paka 4:3 po prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly a asistence: 3. Junek (Starý, F. Jirásek), 26. Poul (Tatar, Krsek), 44. Planý (Škvrně), 62. Krsek (Tatar, Fedulov) - 17. Malík (Pohl, Műller), 22. Malík (Műller, Mlčoch), 60. Malík (Mlčoch, Abraham).
Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0.