16°

Královédvorský půltucet prohloubil domácí mizérii bezzubých Draků

21. 12. 2019

Královédvorský půltucet prohloubil domácí mizérii bezzubých Draků 27 snímků
Další výprask. Série neúspěšných výsledků hokejistů Trutnova v domácím prostředí pokračuje i po sobotním derby se Dvorem Králové. Draci v souboji s okresním rivalem ani jednou neskórovali a prohráli 0:6, což pro tým trenéra Váchy byla již čtvrtá domácí porážka v řadě. Trutnovský mančaft nezvládl především druhou třetinu, ve které inkasoval pět branek.

1:10, 1:5, 1:9, 0:6. To jsou poslední čtyři výsledky hokejových Draků v domácí aréně, přičemž dvě poslední porážky přišly v derby. Po vrchlabském lídrovi si odvezl body z Trutnova i královédvorský Rodos, který se výhrou posunul na druhé místo tabulky.

V hostujícím dresu vychytal druhou nulu v řadě Ota Jeschke, jenž před pár dny z Trutnova přestoupil do Dvora Králové. Stejným směrem putoval i útočník Daniel Svoboda, s nímž Draci rozvázali smlouvu. Nejproduktivnější trutnovský hráč však proti svému bývalému klubu nesměl nastoupit.

Derby rozhodla druhá třetina, do které hokejisté Dvora Králové vstupovali už s jednogólovým náskokem. V 18. minutě otevřel skóre utkání Ježek. Prostřední část pak přinesla pětigólový uragán hostů, kteří zopakovali svůj středeční střelecký výkon ve Slaném, kde taktéž ve druhé třetině Řisutům nasázeli pět branek. Pod Krkonošemi se postupně prosadili Hrazdira, Dušek, Havlas, znovu Dušek a Luštinec.

To trutnovským hokejistům nebyl v utkání přán ani čestný úspěch, a tak třetí pětinu zápasů základní části druhé ligy skupiny Sever zakončili tristní nulou. Do konce roku dostanou Draci ještě jednu příležitost polepšit se před svými fanoušky. Za týden v sobotu 28. prosince přivítají opět od 16 hodin Novou Paku.

Vítězové derby ještě na závěr večera předvedli hezké gesto, kdy se hráči a fanoušci při závěrečné děkovačce nechali vyfotit na společný snímek se vzkazem Vasile jsme s tebou, který byl adresován majiteli klubu Teodoridisovi do trutnovské nemocnice.

Názory trenérů

Ondřej Poul (Trutnov): „Hodnocení utkání je tentokrát jednoduché. Svojí nedůsledností a lehkovážností jsme soupeři ulehčili práci. Hosté si výhru zasloužili. Speciální gratulaci posíláme do nemocnice Vasilovi a doufáme, aby se brzo uzdravil.“

Jiří Malinský (Dvůr Králové): „Úvodní minuty byly z naší strany pomalejší. Domácí dobře bruslili, my se do tempa dostávali stěží. Důležitý pro nás byl první gól. Druhá třetina se nám povedla. Bruslařsky, ale i střelecky. Myslel jsem, že v aktivitě budeme pokračovat i v závěrečné periodě, ale už spíš šlo o to zápas důstojně dohrát. Hráčům za předvedený výkon děkuji a samozřejmě mě těší i nula vzadu. Při té ofenzivní euforii tam měl Ota několik těžkých zákroků a čisté konto si vybojoval. Zároveň jsme potěšili majitele klubu pana Teodoridise a společný vzkaz po konci utkání mu snad udělal radost. Přejeme mu brzké uzdravení.

Trutnov - Dvůr Králové 0:6 (0:1, 0:5, 0:0)

Góly a asistence: 18. Ježek (Havlas, Luštinec), 27. Hrazdira (Brokeš), 29. Dušek (Hoskovec), 30. Havlas (Luštinec, Ježek), 38. Dušek (Mocek, Hoskovec), 39. Luštinec (Karlík, Havlas).
Rozhodčí: Markovský - Novotný, Šimčík.
Vyloučení: 2:4. Bez využití.