17°

16°

Trutnov i potřetí v sezoně porazil Bílinu, u tří gólů byl Janoušek

17. 12. 2019

Druholigoví hokejisté Trutnova nepřipustili v sobotu bodovou ztrátu na ledě nejslabšího účastníka skupiny Sever a v Bílině zvítězili 4:2. Dvěma góly a jednou asistencí se blýskl pětadvacetiletý centr první formace Roman Janoušek. V sobotu na domácím ledě, netradičně již od 16 hodin, čeká tým trenéra Váchy derby proti Dvoru Králové.

V říjnu vyhráli hokejisté Trutnova po velkém obratu v Bílině 7:6. Doma v listopadu rovněž úspěšně otáčeli výsledek, i když k vítězství 5:4 se dobrali až přes samostatné nájezdy. Prosincová výhra 4:2 tak zatím přinesla Drakům „nejpohodovější“ cestu za bodovým ziskem. I přestože hostům chyběli z derby zraněný brankář Ašenbrenner a nemocný Višňák.

Trutnovský mančaft si postupně vybudoval čtyřgólové vedení. V první dvou třetinách zaznamenali Draci vždy po jedné brance. Skóre zápasu otevřel v přesilovce Janoušek a po dobrém forčekingu Filipa Jiráska se prosadil Planý. Mezitím několik skvělých zákroků předvedl gólman Krofta.

Ve 44. minutě vstřelili hosté svůj druhý gól v přesilovce a opět byl úspěšným zakončovatelem Janoušek, který pálil bez přípravy z první. Když pak ve 47. minutě Janoušek obkroužil branku a předložil puk Kubinčákovi, jenž vymetl pavučinu rohu Běhulovy svatyně, vypadalo to, že hosté směřují za jasnou výhrou.

Bílinští hokejisté se však vzápětí dvěma góly v rozmezí 39 vteřin postarali o zápletku. V přesilovce úspěšně tečoval puk Zdeněk a na 2:4 z pohledu domácích snížil Šimeček. Trutnovští trenéři si vzali okamžitě oddechový čas. O body se hosté ale připravit nenechali, když ubránili i dvě oslabení včetně domácí power-play.

Po třetí výhře nad Bílinou sice Trutnov zůstává v tabulce na osmém místě, ale na čtvrtý Děčín ztrácí jen sedm bodů a na šestou pozici, která zaručuje účast v play-off, jsou to body čtyři. Sobotním derby proti Dvoru Králové uzavřou Draci třetí pětinu zápasů základní části, a tak bodů zůstává ve hře stále ještě dost.

Bílina - Trutnov 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly a asistence: 49. Zdeněk (Šimeček, Procházka), 50. Šimeček (Pokorný) - 9. Janoušek (Kubinčák, D. Jirásek), 24. Planý (F. Jirásek), 44. Janoušek (Vácha, Kubinčák), 47. Kubinčák (Janoušek).
Rozhodčí: Vyštejn - Tichý, Baxa.
Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2.
Sestava Trutnova: Krofta - Kynčl, Leder, D. Jirásek, Suk, Junek, Vácha, Klust - Fedulov, Janoušek, Kubinčák - Krsek, Škvrně, Poul - F. Jirásek, Planý, Bucek.

Vrchlabí - Řisuty 9:2 (3:0, 3:0, 3:2)
Dvůr Králové - Jablonec (0:0, 3:3, 1:3)
Nová Paka - Most 4:6

1. Vrchlabí 23 19 2 0 2 139:48 61
2. Most 25 16 0 1 8 122:89 49