Úterý

25. února 2020

Trutnovští hokejisté slaví výhru, v prodloužení uspěli v Děčíně

7.12.2019

Hokejisté Trutnova přerušili třízápasový bodový půst a v sobotním utkání v Děčíně vybojovali dva body za vítězství 6:5 po prodloužení. Draci v utkání nejdříve prohrávali, pak třikrát vedli, jednou dokonce o dva góly, ovšem o svůj náskok vždy přišli. V prodloužení dva body pro hosty zajistil využitou přesilovkou Vojtěch Kubinčák, který v utkání vstřelil dva góly. Dvakrát se trefil také Jakub Planý.

V první třetině se Drakům podařilo otočit výsledek. Prohrávali od 6. minuty, kdy domácí Petráš využil přesilovou hru. Už za minutu však vyrovnal Bucek, když zblízka překonal Lavingera, a v 19. minutě hostující celek poslal do vedení Planý, který rovněž nezaváhal v situaci, kdy se ocitl sám před děčínským brankářem.

Na začátku druhé dvacetiminutovky domácí Medvědi vyrovnali na 2:2, autorem branky byl Zajan. Ale Trutnov si vzal vedení zpět ve 28. minutě. Hrál krátkou přesilovku 5 na 3 a v momentě, kdy se první vyloučený domácí hráč vracel na led, skóroval Kubinčák. A ještě veseleji v táboře Draků bylo ve 35. minutě, kdy se z dorážky prosadil Suk - 2:4.

Svěřenci kouče Váchy pak ale ještě do konce druhé třetiny o dvoubrankový náskok přišli. Kynčlovo hákování totiž potrestal gólem v přesilovce Sýkora a ten samý hráč pak využil toho, že domácí byli v laufu, kdy zavěsil puk pod horní tyčku - 4:4.

Na dvě inkasované branky v krátké době po sobě dokázali Draci odpovědět hned v úvodu třetí třetiny. Svůj druhý gól v zápase zaznamenal Planý, jenž se dostal do samostatného úniku. Severočechům se však v 50. minutě podařilo potřetí vyrovnat a utkání tak v základní hrací době nemělo vítěze. Hokejisté Trutnova přitom v závěru museli čelit dvojnásobné přesilovce soupeře, ale dokázali se ubránit.

V prodloužení byl po 34 vteřinách vyloučen Janoušek, domácí Zajan útočil na hattrick, ale vychytal ho Ašenbrenner. Vzápětí usedl na trestnou lavici děčínský Petráš a Trutnov nabídnutou příležitost využil. Prudkou ránou se podruhé mezi střelce zapsal Kubinčák a rozhodl o výhře Draků.

Další zápas sehrají trutnovští hokejisté ve středu od 18 hodin na domácím stadionu, kam k velkému derby dorazí Vrchlabí, které dnes rozstřílelo Jablonec.

Děčín - Trutnov 5:6 po prodl. (1:2, 3:2, 1:1 - 0:1)

Góly a asistence: 6. Petráš (Balcar), 23. Zajan (Petráš, Kaltenböck), 37. Sýkora (Petráš, Loukota), 39. Sýkora (Petráš), 50. Zajan (Petráš, Kaltenböck) - 7. Bucek (Kozák, Planý), 19. Planý (Bucek), 28. Kubinčák (Višňák, Janoušek), 35. Suk (Jirásek, Poul), 42. Planý.

Vrchlabí - Jablonec 9:1 (3:1, 3:0, 3:0)
Dvůr Králové - Nová Paka 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Bílina  Most 3:8

1. Vrchlabí 21   17 2 0 2 121:45 55
2. Most 22   15 0 1 6 111:75 46
3. Dvůr Králové 21   11 4 0 6 82:67 41
4. Děčín 22   9 2 3 8 94:93 34
5. Nová Paka 22   7 4 1 10 72:78 30