13°

V derby dominovalo Vrchlabí, domácí Draci inkasovali devět gólů

12. 12. 2019

V derby dominovalo Vrchlabí, domácí Draci inkasovali devět gólů 89 snímků
Hokejisté Trutnova si v domácím prostředí připsali na konto další těžkou porážku. Středeční souboj s Vrchlabím měl však dopředu jasného favorita, a tak se předpokládalo, že se něco takového může stát. Lídr druholigové skupiny Sever ukázal svou kvalitu a krkonošské derby, které sledovala více než tisícovka diváků, ovládl devíti brankami. Za domácí se prosadil jen nováček Marek Škvrně. Na konci zápasu tak svítil na tabuli výsledek 1:9.

Deset, deset! Skandoval vrchlabský kotel několikrát v závěru zápasu, kdy hostující hráči během čtyř minut vstřelili tři góly a chyběla jim už pouze jediná trefa k dosažení desítky. Rozjeté Vrchlabí málem dvojciferného výsledku dosáhlo, ale Vašíček v posledních vteřinách před odkrytou bránou promáchl a Trutnov zůstal „ušetřen“ od vyrovnání nejtěžší domácí prohry v historii, kterou jim před čtyřmi týdny uštědřil Most.

Třetí derby sezony vyznělo jasně pro vrchlabského lídra, který do Trutnova přijel bez marodů Bednáře a Jirků, ale za to měl k dispozici navrátivšího se obránce Nika. Také domácí představili dvě nové tváře, a to Filipa Jiráska, který přišel právě z Vrchlabí na hostování do 31. ledna, a Marka Škvrňu, jenž začal sezonu v Nové Pace. Trenérovi Váchovi chyběl nemocný Jakub Tatar a v sestavě chybělo také jméno nejproduktivnějšího hráče Daniela Svobody.

Na úvodní gól se čekalo jen 76 vteřin, kdy puk doputoval na hokejku rozjetého Sýkory, který vyslal od mantinelu jednu ze svých vyhlášených dělovek. Domácí však s odpovědí neotáleli příliš dlouho, využili svou první přesilovku. Z dorážky skóroval Škvrně. Další dvě přesilové hry však poté Draci promarnili.

Jak se střílí góly v početní výhodě, tak předvedli Vrchlabáci. Nejprve se Kastner v 16. minutě prosadil z brankoviště. Na začátku druhé třetiny, kdy byl v závěru úvodní části dost přísně vyloučen Kubinčák, ten navíc vyfasoval i desítku, prošla za Ašenbrennerova záda nenápadná střela Hlaváče. A ve 26. minutě si domácího gólmana položil Matějček a puk zasunul do prázdné brány. Tento hráč pak mohl přidat i gól ve vlastním oslabení, kdy se dostal do samostatného nájezdu, ovšem Ašenbrenner ho vychytal.

Ve 38. minutě zvýšili hosté své vedení na 5:1, kdy po Kastnerově náletu dotlačil kotouč za brankovou čáru Voženílek. Pro domácí to byl dvojnásobně nešťastný moment, protože si při snaze zabránit gólu poranil koleno brankář Ašennbrener a vystřídat jej musel Krofta. Trutnovský náhradník ve třetí třetině kapituloval čtyřikrát.

Za hosty se nejprve dvakrát prosadil obránce Niko. První gól jde na vrub Krofty, když i sám střelec se divil, že po jeho lehkém nahození se rozsvítilo červené světlo. Druhým gólem, v 56. minutě, pak vrchlabský bek odstartoval mohutný závěr horalů. Na 8:1 zvýšil v 58. minutě Sýkora, když se parádní přihrávkou do úniku blýskl gólman Soukup! A v čase 59:38 ještě euforii ve vrchlabské části publika přiživil devátou trefou Bendík.

Hokejisté Trutnova prohráli ve své aréně potřetí v řadě, když ze zápasů mají skóre 3:24. Šanci zlomit tuto nepříznivou bilanci budou mít opět v derby, a to v sobotu 21. prosince, kdy přivítají Dvůr Králové. Mezitím Draky ještě čeká pozítří zápas v Bílině.

Názory trenérů

Petr Vácha (Trutnov): „Vrchlabí má mančaft ne o třídu, ale o dvě třídy někde jinde. Jsou rychlejší, zkušenější a my s nimi hrát vyrovnaný hokej nemůžeme. Chtěli jsme na ně zkusit hrát něco jiného, než je takový ten náš obranný hokej, ale moc nám to nefungovalo. Po vyrovnání na 1:1 sice naše hra vypadala dobře, myslím, že jsme měli malinko více ze hry, ale když nás pak zavřeli v našem pásmu, tak jsme nevěděli, čí jsme. Od druhé třetiny jsme styl změnili, že budeme hrát víc zanďoura, ale kluci to nezvládli a všechno pak hrálo proti nám. Soupeř byl fakt lepší a musím mu pogratulovat. Takhle se hraje hokej, když na to máte hráče. My musíme hrát s těmi hráči, které máme a musíme jít od zápasu k zápasu, přičemž každý zápas je pro nás těžký. Žádný není jednoduchý, že bychom ho měli zadarmo a furt musíme jet naplno. Kluci v trénincích pracují dobře, bohužel neumíme to přenést do zápasu. Něco nám tam chybí a nejde to nastartovat.“

Petr Hlaváč (Vrchlabí): „Nastartoval nás brzký gól. Trutnov sice rychle vyrovnal, ale my jsme přidali další góly a domácí se už pak tolik nemohli soustředit na defenzivu a museli se nějakým stylem snažit o vyrovnání. To nám samozřejmě vyhovovalo a přidali jsme další góly. Využili jsme tři přesilovky, což vždycky pomůže. Před třetí třetinou jsme si řekli, že už nemusíme žádné góly přidávat, ale chceme ji odehrát hlavně dobře do obrany, abychom už žádný gól nedostali a nebyla z toho divočina jako v některých předchozích zápasech. To, že jsme to dotáhli na devět, byla shoda náhod. Konečně po dvou letech jsme tady vyhráli s nějakým klidem. Je pravda, že rozdíl v kádrech je očividný. Trutnovu nějací hráči odešli, někteří jsou nemocní, hrají mladí kluci, kteří nemají moc zkušeností. Myslím, že takovýchto zápasů asi prohrají ještě více. Pro mladé mužstvo je to normální, že se mu někdy zadaří a někdy dostane takovýto příděl. Je to pro ně ale skvělá šance hrát druhou ligu, a když se o to poperou, tak si klidně mohou zahrát play-off.“

Trutnov - Vrchlabí 1:9 (1:2, 0:3, 0:4)

Góly a asistence: 4. Škvrně (Suk, Jirásek) - 2. Sýkora (Rolínek, Vágner), 16. Kastner (Hozák, Bendík), 21. Hlaváč (Sýkora), 26. Matějček (Hlaváč, Rolinek), 38. Voženílek (Kastner), 43. Niko, 56. Niko (Havránek, Urban), 58. Sýkora (Soukup), 60. Bendík (Voženílek).
Rozhodčí: Zavřel - Kettner, Řezníček.
Vyloučení: 7:6, navíc Kubinčák (Trutnov) 10 minut OT. Využití: 1:3.
Diváci: 1096.
Sestavy - Trutnov: Ašenbrenner (38. Krofta) - Višňák, Kynčl, Vácha, Junek, Suk, D. Jirásek, Leder - Kubinčák, Fedulov, F. Jirásek - Planý, Janoušek, Bucek - Krsek, Škvrně, Poul.
Vrchlabí: Soukup - Havránek, Niko, Vágner, Vašíček, Bendík, Voženílek, J. Moník - Mrňa, Urban, Hlaváč - Sýkora, Matějček, Rolinek - Hozák, Kastner, Chalupa - Bláha, F. Moník.

Most - Dvůr Králové 4:7 (2:1, 0:3, 2:3)
Jablonec - Bílina 7:4
Řisuty - Děčín 5:1