Pondělí

11. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Za góly pukem i míčem poháry starosty do Vrchlabí a Hradce

29. 12. 2019

Za góly pukem i míčem poháry starosty do Vrchlabí a Hradce 0 snímků
Vánoční turnaj o Pohár starosty města Trutnova odehráli hokejisté druhých a třetích tříd ve čtvrtek na zimním stadionu, ale i v tělocvičně ZŠ Komenského, protože se hrál i fotbal. A díky účasti polského týmu z Wroclawi měl turnaj mezinárodní punc.

„Tyto kategorii ještě podle svazových pravidel hrají bez výsledků. Ale my jsme si vybrali systém, že výsledky zápasů se počítaly, ale nezveřejňovaly se. Vyhlásili jsme pak pouze vítězné týmy v každé kategorii. Tím pádem v turnaji nebyli poražení, ale jen vítězové,“ prozradil pořadatel turnaje a trenér ročníku 2011 (3. třída) Pavel Fedulov.

Formát turnaje se dvěma sporty byl v Trutnově zvolen, aby podporoval u mladých sportovců rozvoj všestrannosti. V dnešní době většina dětí volný čas tráví doma a nemá tolik aktivit, kolik mladí měli dřív. „Jen hokejové tréninky nestačí. Musíme do přípravy zapojit i tréninky v tělocvičně a různé další sportovní hry,“ poznamenal Fedulov.

V kategorii ročníku 2012 (2. třída) celkové vítězství oslavili hokejisté z Vrchlabí. Trutnovské naděje byly úspěšné v individuálních cenách. Nejlepším gólmanem byl vyhlášen Martin Mičánek a střelcem Adam Pochobradský. Cenu nejužitečnějšího hráče týmu získal Jiří Bárta. Koučem na střídačce u dvojek při nepřítomnosti jejich trenéra Alexandra Suvorova byl šéftrenér HC Trutnov Jaroslav Řehák.

Mezi staršími hokejisty zvítězili hokejisté z Hradce Králové. Nejužitečnějším Trutnovákem ve výběru Pavla Fedulova byl vyhlášen Martin Maček. O vítězství v obou kategoriích rozhodla vzájemná utkání.

Ceremoniálu předávání cen se zúčastnil prezident HC Trutnov - mládež a hlavní trenér druholigového áčka Petr Vácha. „Chtěli bychom poděkovat našim partnerským restauracím, které ve sváteční den vyřešili pro hokejisty problém se stravováním a společnosti DUHA za ceny pro nejlepší hráče turnaje,“ uvedl Pavel Fedulov.

Do Poháru o pohár města Trutnova zasáhlo přes 100 hráčů. Každý z nich si na turnaj odnesl vzpomínku v podobě medaile a užil si vánoční atmosféru plnou sportu.

(pfe, bog)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek a Jan Bartoš