Čtvrtá porážka v řadě přišla už bez útočníka Starého

24.10.2019  •  Hokej  •
čtenost 672

Čtvrtá porážka v řadě naskočila na konto trutnovských draků ve druhé lize. Ve středu mančaft trenéra Petra Váchy nestačil v domácím prostředí na Jablonec. Severočechům podlehl 4:6. V týmu už nebyl Jan Starý. Bývalý extraligový útočník dostal lepší nabídku a na dva měsíce se upsal do prvoligového Havířova.

„Měli jsme spolu dohodu, že pokud mu přijde lukrativnější nabídka ze zahraničí nebo z vyšší české soutěže, nebudeme mu bránit v odchodu,“ sdělil k odchodu zářijové posily manažer týmu a asistent trenéra Ondřej Poul. Poohlížíme se po náhradě, ale v současné době je trh dosti uzavřený. Kabina se musí semknout a musíme všichni společně bojovat dál,“ dodal pro klubový web.

Už před několika dny ukončil své angažmá pod Krkonošemi Jakub Martinec, který se věnuje trénování mládeže v Pardubicích a nemůže tuto činnost skloubit s hokejem v Trutnově. Ze hry venku do konce sezony je i Jan Semorád, který kvůli poraněným vazům a menisku musí podstoupit operaci. Dlouhodobě zraněný je i gólman Petr Pivrnec.

Jelikož z rodinných důvodů nebyla ve středu k dispozici ani jednička Patrik Ašenbrenner, přivedlo trutnovské vedení do branky pardubického Tomáše Vlka. Staronovou tváří, která se proti Jablonci objevila v dresu Draků, je Jiří Šimoníček. Ten se hned uvedl gólem, když na začátku druhé třetiny vyrovnával na 2:2.

Trutnov v utkání třikrát úspěšně dotáhl náskok soupeře, ve 48. minutě skóroval Poul na 3:3. Jenže pouhých dvanáct vteřin poté rozvlnili hosté síť za Vlkovými zády počtvrté a v 53. minutě odskočili na dvougólový rozdíl. Trutnov sice zásluhou Jedličky po 41 vteřinách snížil na 4:5, ale znovu vyrovnat se Drakům už nepodařilo a hosté tři vteřiny před koncem zpečetili své vítězství gólem do prázdné brány.

V dalším kole se hokejisté Trutnova představí příští týden ve středu na stadionu Řisut.

TRUTNOV - JABLONEC 4:6 (0:1, 2:1, 2:4)

Góly a asistence: 22. Jedlička (Kubinčák, Pražák), 25. Šimoníček (Svoboda), 49. Poul (Krsek, Faltys), 53. Jedlička (Kubinčák, Janoušek) – 5. Kačírek (Frk), 22. Nezbeda (Jursa, Pilař), 42. Homolka, 49. Miškovský (Homolka), 53. Pilek (Homolka), 60. Nezbeda (Pavlů)

Vrchlabí - Dvůr Králové 5:2 (0:1, 3:0, 2:1). Góly: 22. Sýkora (Matějček, Jirků), 34. Matějček (Sýkora, Hlaváč), 39. Bednář (Jirků, Urban), 51. Bednář (Dvořák, Kastner), 52. Urban - 7. Ježek (Valašek, Luštinec), 57. Franc (Půhoný).
Děčín - Nová Paka 4:3
Řisuty - Most 0:7

1. Most 11   9 0 0 2 65:25 27
2. Vrchlabí 10   8 1 0 1 50:21 26
3. Děčín 11   6 2 0 3 51:39 22
4. Dvůr Králové 11   4 3 0 4 43:41 18
5. Trutnov 11   4 0 2 5 42:48 14
6. Nová Paka 11   2 3 1 5 27:37 13