Čtyřgólové představení Svobody nepomohlo, Draci padli v Mostě

20.10.2019  •  Hokej  •
čtenost 360

Další divokou přestřelku mají za sebou hokejisté Trutnova ve druhé lize. Sobotní utkání v Mostě přineslo dohromady čtrnáct branek. O dva góly produktivnější byli domácí. Hostující Draci tak prohráli 6:8. K bodům trutnovskému mančaftu nepomohly ani čtyři góly Daniela Svobody.

Trutnovští hokejisté, kteří do zápasu vstupovali po dvou prohraných prodlouženích v řadě se Dvorem Králové a Novou Pakou, inkasovali v Mostě už po 24 vteřinách. První třetinu nakonec vyhráli domácí 3:1, když jediný úspěch hostů zaznamenal po přečíslení 2 na 1 Krsek.

Ve druhé části za Trutnov nejprve snížil parádní střelou Martínek. Nová posila ze Slavie se trefila i ve svém druhém zápase. Domácí pak dokázali znovu odskočit ve 32. minutě, ovšem o chvíli později zahájil svůj střelecký koncert Svoboda a bylo to 4:3. Smolný moment si hosté vybrali v závěru druhé dvacetiminutovky, kdy nechali domácí skórovat devět vteřin před sirénou.

Stav 5:3 však ve třetí třetině vydržel jen krátce. Po 30 sekundách totiž Svoboda ukončil kanonádu Draků v útočném pásmu. Jenže jak rychle hosté snížili na rozdíl jediné branky, tak rychle se jim domácí opět vzdálili na dvougólový rozdíl a ve 42. minutě to bylo 6:4. Trutnov se nevzdával a bojoval. V 50. minutě slavil hattrick Svoboda a hosté byli opět v kontaktu. Ale znovu jen chvíli. Za další minutu přidali domácí sedmou branku a v 56. minutě dokonce osmou. Za Draky pak už porážku pouze zmírnil svým čtvrtým gólem Daniel Svoboda.

Další zápas sehrají svěřenci trenéra Petra Váchy ve středu doma, kde od 18 hodin budou hostit Jablonec.

MOST - TRUTNOV 8:6 (3:1, 2:2, 2:3)

Góly a asistence: 1. Smolka (Kýhos, Kuncl), 7. Fučík (Čmolík, Bakrlík), 18. Mical (Drašar, Řehoř), 32. Urbánek (Havlůj, Mical), 40. Drašar (Řehoř, Mical), 42. Smolka (Kýhos, Polák), 51. Řehoř (Drašar, Mical), 56. Kýhos (Mical, Urbánek) - 5. Krsek (Poul), 27. Martínek (Janoušek), 34. Svoboda (Starý), 41. Svoboda (Starý, Jirásek), 50. Svoboda (Fedulov), 59. Svoboda (Starý).

Bílina - Vrchlabí 2:8 (1:1, 0:3, 1:4)
Dvůr Králové - Děčín 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Nová Paka - Řisuty 2:5

1. Most 10   8 0 0 2 58:25 24
2. Vrchlabí 9   7 1 0 1 45:19 23
3. Děčín 10   6 1 0 3 47:36 20
4. Dvůr Králové 10   4 3 0 3 41:36 18
5. Trutnov 10   4 0 2 4 38:42 14