Draci zachránili bod v poslední minutě, nováček si odvezl dva

16.10.2019  •  Hokej  •
čtenost 728

Do druhé pětiny zápasů základní části druhé ligy skupiny Sever vstoupili ve středu hokejisté Trutnova. Jejich soupeřem byla Nová Paka, kde na úvod sezony prohráli 2:3. Stejným výsledkem pro Draky skončilo i druhé vzájemné utkání, jen s tím rozdílem, že získali alespoň bod za remízu v základní hrací době. Sedmapadesát vteřin před koncem ji zařídil novic v trutnovském dresu Viktor Martínek. Výhru hostů v prodloužení vystřelil už po 37 sekundách Marek Mlčoch.

Druhé prodloužení v řadě si zahráli svěřenci trenéra Petra Váchy, když v sobotu v derby proti Dvoru inkasovali vyrovnávací gól soupeře v poslední minutě. A pak v prodloužení padli. Tentokrát v poslední minutě Draci vstřelili vyrovnávací branku, ale obratu se v nastavení nedočkali a znovu neuspěli.

Situaci však měli ztíženou, protože hráli v oslabení. Vteřinu před koncem třetí třetiny byl vyloučen za krosček Jirásek, když hosté ze závaru před Ašenbrennerem málem ještě stihli rozhodnout. Novopačtí vstoupili do prodloužení ve čtyřech a výhodu nad trutnovskou trojicí záhy zužitkovali. Z levé strany se prosadil Mlčoch a mančaft bývalého kouče Draků Aleše Půlpána staršího slavil dvoubodové vítězství.

Pro trutnovské hokejisty, vzhledem k průběhu utkání, je zisk aspoň jednoho bodu úspěch. Vyrovnat se jim totiž podařilo až při power-play. I když vlastně výhodu šestého muže v poli ani nepotřebovali, jelikož než se stihli nějak rozestavit v útočném pásmu, nenápadnou střelu Jiráska tečoval za Vackova záda Martínek. Zajímavostí je, že dvacetiletý odchovanec pražské Slavie na začátku sezony oblékal právě dres Nové Paky.

Pro úplné doplnění, domácí Draci v utkání vedli po přečíslení gólem Svobody, ale novopacký nováček, za který hraje spousta hráčů, kteří v minulých sezonách nastupovali za Trutnov, zásluhou Aleše Půlpána brzy vyrovnal. A krátce po polovině zápasu pak výsledek otočil, kdy po přihrávce Smékala zpoza branky skóroval Foerster. Draci pak vydolovali ze zápasu aspoň bod, nicméně v šatně dostali od trenérů pořádný „kartáč“.

Další zápas čeká trutnovské hokejisty v sobotu v Mostě, který se ve středu posunul do čela tabulky.

Názory trenérů

Petr Vácha (Trutnov): „Absolutně nepovedený zápas. Sice jsme se dostali do vedení, ale od první minuty bylo úplně všechno špatně. Nebyli jsme schopni kluky donutit k tomu, aby jim šlapaly nohy a zrychlili jsme. Soupeř byl všude dříve. Nechci nic přivolávat, ale doufám, že se nedostáváme do stejné situace jako v loňské sezoně. I když po průběhu utkání si nakonec můžeme říct, že bod je dobrý, náš výkon byl ale velmi špatný. Asi děláme něco špatně. Zítra je povinný trénink a musíme něco změnit.“

Aleš Půlpán st. (Nová Paka): „Myslím, že jsme celý zápas byli lepší, vyjma pasáže na začátku třetí třetiny, kdy nám zápas trošku utekl. V prvních dvou třetinách jsme ale jasně dominovali. Hrajeme dobře jak do obrany, tak do útoku, ale bohužel se nám dlouhodobě nedaří v koncovce. Ty góly nám pak chyběly k tomu, abychom vyhráli. Bohužel z ojedinělé šance v závěru jsme dostali gól na 2:2, což nás mrzí, ale dva body jsou pro nás dobré. Myslím si, že na nováčka si nevedeme vůbec špatně. Mužstvo jsme skládali úplně nové, takže si to sedá. Hledáme stále nějaké další varianty, ale je vidět, že kluci začínají hrát podle našich představ.“

TRUTNOV - NOVÁ PAKA 2:3PP (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly a asistence: 8. Svoboda (Starý), 60. Martínek (Jirásek, Jedlička) - 9. A. Půlpán (Nevyhoštěný, Hnik), 32. Foerster (Smékal, Hašek), 61. Mlčoch (Nevyhoštěný, A. Půlpán).
Rozhodčí: Veinfurter - Pechánek, Řezníček.
Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1.
Diváci: 658.
Sestava Trutnova: Ašenbrenner - Faltys, Višňák, Vácha, Pražák, Suk, Kynčl, Leder, Jirásek - Jedlička, Janoušek, Kubinčák - Svoboda, Starý, Fedulov - Chytráček, Martínek, Krsek - Chára, Bucek, Poul.
Sestava Nové Paky: Vacek - Abraham, Pohl, Bezděk, Mlčoch, Müller, Suvorov - A. Půlpán, Hnik, Nevyhoštěný - T. Půlpán, Ukhin, Malík - Foerster, Hašek, Smékal.

Řisuty - Dvůr Králové 3:4pp (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
Děčín - Bílina 7:4
Jablonec - Most 2:4

1. Most 9   7 0 0 2 50:19 21