Trutnov ztratil výhru při řisutské power-play a v prodloužení padl

30.10.2019  •  Hokej  •
čtenost 526

Půl minuty chybělo k tomu, aby hokejisté Trutnova přerušili sérii porážek a získali tři body ze středečního zápasu proti Řisutům. Na stadionu ve Slaném vedli 2:1, pak ale v čase 59:28 inkasovali vyrovnávací gól soupeře a po 54 vteřinách prodloužení Draci schytali další úder, takže nakonec prohráli 2:3 a vrátili se domů jen s bodem.

Hokejisté Trutnova tak prohráli i třetí letošní prodloužení, když předtím v nastaveném čase neuspěli jak se Dvorem Králové, tak Novou Pakou. Pro tým trenéra Petra Váchy to byla pátá porážka v řadě.

Hostům se přitom v zápase podařilo zvrátit nepříznivý výsledek. Po první třetině ztráceli na domácí jednu branku. Buldoky poslal do vedení japonský hokejista Okegawa. Hned v úvodu druhé části však vyrovnal Kubinčák. Vzápětí velkou šanci nevyužil Vácha, který trefil tyč. Draci tak otočili výsledek až v 52. minutě, kdy se prosadil Tatar.

Domácí pak už v 55. minutě, kdy navíc hráli přesilovku, zkusili odvolat brankáře. Trutnov však oslabení ubránil. Tým Řisut však dál pokračoval na ledě v šesti a dlouhá power-play se mu nakonec vyplatila. Vyrovnání na 2:2 zařídil Vyskočil. Prodloužení pak ukončil po 54 vteřinách bekhendovou střelou Fatyk.

Přerušit pětizápasové čekání na vítězství se budou hokejisté Trutnova snažit v sobotu na domácím stadionu proti Děčínu. První vzájemné utkání skončilo pro Draky porážkou 6:9.

ŘISUTY - TRUTNOV 3:2 PO PRODL. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly a asistence: 5. Okegawa (Kolářík), 60. Vyskočil (Keszi, Patyk), 61. Patyk (Danov, Bernáth) - 22. Kubinčák (Janoušek, Svoboda), 52. Tatar.