Vítězná přestřelka v Bílině, hosté využili čtyři přesilovky

7.10.2019  •  Hokej  •
čtenost 384

Po výhře v derby nad Vrchlabím hokejisté Trutnova vybojovali v sobotu ve druhé lize další tři body. I přesto, že v Bílině inkasovali šest branek. Hostující Draci totiž byli ještě o jeden gól produktivnější a zvítězili 7:6, když výsledek otočili v závěrečné třetině. Vítěznou branku vstřelil v 54. minutě Jan Starý. Hráčem zápasu však byl devatenáctiletý útočník Dominik Chára, který dva góly dal a na dva přihrál.

Úvodní branku zápasu zaznamenali domácí ve dvojnásobné přesilovce. Za hosty odpověděl přesnou trefou Fedulov. Bílinští hokejisté si vzali vedení zpět ve 13. minutě, ale Chára o minutu později využil trutnovskou početní výhodu. Po hrubé chybě hostující obrany však nakonec první třetinu vyhráli o gól domácí.

Ve druhé části se Trutnovu podařilo zápas otočit. Nejprve Svoboda dorazil střelu Starého, která se odrazila od zadního mantinelu, a pak vymetl šibenici Janoušek - 3:4. Domácí si však na trutnovské vedení připravili třígólovou odpověď, když ke dvěma brankám jim pomohly přesilové hry. Stav 6:4 nevypadal pro hosty dobře, ale naštěstí deset vteřin před koncem druhé třetiny skóroval Chára po vyjetí zpoza branky a dostal Trutnov do kontaktu.

Ve třetí třetině měli hostující Draci herní převahu a vyrovnání se dočkali v 53. minutě z přesilovky po střele Jedličky. A neuběhla pak ani celá minuta a Trutnov šel do vedení, trefil se Starý - 6:7. Hosté pak svůj náskok museli bránit i ve třech, ale zvládli to stejně jako power-play soupeře a připsali si čtvrtou výhru v sezoně.

„Těžké utkání, které jsme zvládli. Přes všechny klacky, které nám v Bílině házeli pod nohy, se dokázalo celé mužstvo semknout a otočit nepříznivý stav. Vycházejí nám přesilovky, ve třetí třetině jsme ubránili důležitá oslabení. To, jestli dostaneme pět, šest nebo deset gólů, nic neznamená. Musíme dát vždy o gól víc než soupeř, což se nám povedlo. Pochvala pro celý tým. Teď se budeme soustředit na sobotní utkání se Dvorem,“ uvedl pro klubový web manažer týmu a asistent trenéra Ondřej Poul.

Sobotní derby proti Dvoru Králové začíná na zimním stadionu v 18 hodin.

BÍLINA - TRUTNOV 6:7 (3:2, 3:3, 0:2)

Góly a asistence: 7. Procházka (Zdeněk, Šimeček), 13. Zdeněk (Procházka, Šimeček), 17. Kanický (Hotěk, Běhula), 29. Kolíček (Vilinskij, Hotěk), 32. Procházka (Zdeněk, Šimeček), 37. Urban (Šimeček, Procházka) - 11. Fedulov (Chára), 15. Chára (Kubinčák, Starý), 27. Svoboda (Starý, Višňák), 28. Janoušek (Tatar), 40. Chára (Fedulov, Chytráček), 53. Jedlička (Vácha, Chára), 54. Starý (Fedulov, Svoboda).
Rozhodčí: Vyštejn - Beneš, Sýkora.
Vyloučení: 7:9, navíc Zdeněk (Bílina) - Vácha (Trutnov) oba 10 OT.
Diváci: 60.
Sestava Trutnova: Ašenbrenner - Faltys, Višňák, Pražák, Vácha, Kynčl, Junek, Suk - Kubinčák, Martinec, Jedlička - Starý, Fedulov, Svoboda - Chytráček, Janoušek, Tatar - Krsek, Chára, Poul.