reklama 

Hokejisté ladí formu na sezonu, o víkendu hrají doma BAK Cup

28.8.2019  •  Hokej  • 
čtenost 545

Vítězství, porážka a vítězství po samostatných nájezdech. Takto se výsledkově zatím ubírá příprava trutnovských hokejistů na druholigovou sezonu, která odstartuje za dva týdny. Všechny zápasy sehráli svěřenci Petra Váchy na domácím stadionu, kde si hráči zvykají na zúžené kluziště. A zvykat si budou také o následujícím víkendu, kdy se na trutnovský zimák vrací turnaj BAK Cup.

Hokejisté ladí formu na sezonu, o víkendu hrají doma BAK Cup

Trutnovští hokejisté se od pátku do neděle utkají se třemi soupeři. Tím první bude pozítří od 16 hodin Hronov, na který Draci narazili už minulý týden v úterý na začátku přípravy. Tři dny od prvních tréninků na ledě porazili v omlazené sestavě ambiciózní celek, který se chce letos poprat o postup do druhé ligy, 6:3.

Přesně o čtyřiadvacet hodin později Trutnov vyzve Nový Jičín, účastníka druholigové skupiny Východ. A turnaj uzavře Váchova družina nedělním soubojem s děčínskými Medvědy, který začne v 17 hodin.

Po vítězství nad Hronovem nastoupili hokejisté Trutnova proti Žďáru nad Sázavou, kterému podlehli 2:3, což byl výsledek po dvou třetinách. V závěrečné části Draci svého soupeře přehrávali, ovšem na vyrovnání nedosáhli.

Poslední utkání sehráli Draci v pondělí proti nováčkovi z Nové Paky, v jehož týmu působí hned několik extrutnovských hráčů i bývalý trenér Aleš Půlpán. Domácí se dostali do vedení 3:1, avšak v závěrečné části dvakrát inkasovali a zápas skončil nerozhodně 3:3 i po prodloužení. V samostatných nájezdech sice nejprve neuspěli Janoušek, Svoboda a Semorád, ale pak se trefili Fedulov a Tatar a Draci mohli slavit vítězství, protože gólman Ašenbrenner neinkasoval ani jednou.

„Utkání bylo náročné. Kvalita ledu byla hrozná, kluci už ve druhé třetině tahali nohy, v kabině měli asi 60 stupňů. Podle toho taky vypadal náš výkon, který nebyl ideální. Vstup do utkání jsme měli parádní, pak jsme vypadli z tempa. Bereme si z toho ale to dobré. Ubránili jsme znovu dvojnásobnou výhodu soupeře, naopak my jsme využili svojí. V přesilovkách jsme už byli lepší, což je pozitivní. Před turnajem jsme zkusili další složení formací a od víkendu už pojedeme v kompletním počtu. Děkujeme fanouškům za podporu a těšíme se na pátek, sobotu a neděli, kdy přijdou největší zkoušky letošní přípravy,“ okomentoval zápas pro klubový web Draků manažer a asistent trenéra Ondřej Poul.

Výsledky Trutnova v přípravě

TRUTNOV - HRONOV 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)
Góly a asistence: 2. Tatar, 8. Tatar (Vacek), 39. L. Junek (Faltys), 45. Martinec (Svoboda), 59. Svoboda (Fedulov), 60. Janoušek (Martinec) - 7. Novák, 10. Glos (Škoda, Exner), 51. Exner.
Sestava Trutnova: Pivrnec - Višňák, Pražák, Kynčl, Kozák, L. Junek, Faltys - Krsek, Martinec, Poul - Fedulov, Jedlička, Svoboda - Vacek, Janoušek, Tatar.

TRUTNOV - ŽĎÁR NAD SÁZAVOU 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Góly a asistence: 19. Svoboda (Kozák), 33. Svoboda (Jedlička) - 12. Lojek (Chlubna, Wasserbauer), 27. Bureš, 31. Chlubna (Bureš).
Sestava Trutnova: Ašenbrenner - Faltys, Vácha, Kynčl, Junek, Višňák, Suk, Pražák - Vacek, Martinec, Semorád - Jedlička, Kozák, Svoboda - Švík, Janoušek, Tatar - Krsek, Poul.

TRUTNOV - NOVÁ PAKA 4:3sn (1:0, 2:1, 0:2)
Góly a asistence: 8. Svoboda, 29. Kynčl (Kozák), 33. Jedlička (Semorád), rozhodující nájezd Fedulov - 25. Mlčoch (Nevyhoštěný, T. Půlpán), 42. Hric (Ukhin), 53. Hric (Foerster).
Sestava Trutnova: Ašenbrenner - Faltys, Vácha, Leder, Višňák, Suk, Kynčl - Krsek, Martinec, Semorád - Jedlička, Fedulov, Svoboda - Tatar, Janoušek, Poul - Kozák, Vacek.

(bog, hct)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama