Béčko má po sezoně, v Náchodě prohrálo o gól

26.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 447

Těsnou porážkou 2:3 skončilo pro hokejisty Trutnova B nedělní třetí čtvrtfinálové utkání play-off Krajské ligy v Náchodě. To znamená, že hosté sérii prohráli 1:2 na zápasy a letošní sezona pro ně skončila. Rozhodující branku inkasovali pět a půl minuty před koncem z hole Oppelta. Oba góly béčka vstřelil Jakub Tatar.

„Odehráli jsme skvělé utkání. Myslím, že jsme zase dvě třetiny byli lepším mužstvem. Bohužel jsme měli opět slabší druhou třetinu, stejně jako v Trutnově, což asi rozhodlo,“ uvedl trenér Draků Jaroslav Řehák.

Trutnov na ledě favorita poslal do vedení v 9. minutě Jakub Tatar, který zúročil velký tlak hostujícího celku. Domácím se podařilo výsledek otočit ke konci druhé třetině. Nejprve skóroval Kodym, pak se prosadil Maršík. „Doplatili jsme tam na takovou naši nesoustředěnost,“ poznamenal trenér Řehák.

Náchod - Trutnov B 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly a asistence: 35. Kodym (Veselý, Komárek), 39. Maršík (Oppelt, Veselý), 55. Oppelt (Škoda, Vondřejc) - 9. Jakub Tatar (Krsek, Smékal), 45. Jakub Tatar (Smékal). Rozhodčí: Padevět – Smola, Ivančic. Vyloučení: 4:6, navíc Chaloupka (Náchod) 10 minut OT. Bez využití. Diváci: 201. Konečný stav série: 2:1. Sestava Trutnova B: Škop - Š. Junek, L. Junek, Špetla, D. Gabriel, Javůrek - Smékal, Krsek, Jakub Tatar - Vacek, M. Poul, Rutrle - Synek, Jan Tatar, Křížek - Rychlovský, Červíček, Baudyš.

Jeho svěřenci vyrovnali na 2:2 ve 45. minutě, kdy Smékal zavezl puk do útočného pásma, přenechal ho Tatarovi, ten obkroužil branku a zasunul kotouč za záda gólmana Kouby. Trutnovský útočník pak útočil na hattrick. Necelých šest minut před koncem už mířil do prázdné brány, ale puk na poslední chvíli vykopl nohou jeden z domácích hráčů. Následoval protiútok Náchoda a vítězná trefa Oppelta.

„Měli jsme pak ještě obrovský tlak, ale už se nám nepodařilo vyrovnat, takže sezona nám skončila. Působení béčka v soutěži však hodnotím velmi pozitivně,“ prohlásil Jaroslav Řehák. „Skoro celou sezonu jsme hráli každý zápas s jinými hráči, to by si měl každý uvědomit. A třeba v neděli nastoupilo pět juniorů a šestý gólman seděl na střídačce. To je cesta, kterou jsme se v Trutnově rozhodli jít, aby mladí kluci měli kde hrát,“ uzavřel.

Náchod v semifinále Krajské ligy změří síly s Novým Bydžovem. Druhou dvojici tvoří Nová Paka, která v neděli rozstřílela Nové Město 9:0, a Jaroměř.