Béčko se vzepřelo, v prodloužení si vynutilo rozhodující zápas

22.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 616

Až závěrečné třetí utkání čtvrtfinálové série mezi hokejisty Trutnova B a Náchoda rozhodne o postupujícím do semifinále Krajské ligy. Draci totiž ve středu doma odvrátili konec sezony, když zvítězili 4:3 po prodloužení a vyrovnali sérii na 1:1. Nedělní duel v Náchodě začíná v 17 hodin.

„Byl to úplně jiný zápas než ten první. Hráči si asi uvědomili, že také může přijít konec série a k utkání přistoupili všichni zodpovědně,“ pochvaloval si domácí trenér Jaroslav Řehák.

Trutnov v Náchodě prohrál úvodní duel 1:8, ale v domácím prostředí se pro něj zápas vyvíjel o dost lépe. Hosté nabídli domácím v první třetině dvě přesilové hry a Draci obě využili. Nejprve se z brejku už v 41. vteřině trefil Krsek a po něm zvýšil trutnovský náskok Šimon Junek. Domácí tak vyhráli první třetinu 2:0.

Trutnov B - Náchod 4:3pp (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 1. Krsek (L. Junek), 14. Š. Junek (Smékal, L. Junek), 54. Smékal (Smékal, Krsek), 61. Křížek (Špetla) - 23. Škoda (Oppelt), 53. Šimoníček (Matouš), 57. Šimoníček (Maršík, Matouš).
Rozhodčí: Pahulák - Horák, Pechánek. Vyloučení: 2:5, navíc Krsek (Trutnov) 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 152.
Sestava Trutnova B: Škop - Š. Junek, L. Junek, Špetla, D. Gabriel, Javůrek - Smékal, Krsek, Jakub Tatar - Vacek, M. Poul, Rutrle - Synek, Jan Tatar, Křížek - Rychlovský, Červíček.

V prostřední části padla jediná branka a vstřelili ji hosté. „Měli jsme tam trošku hluché místo, kdy nás soupeř malinko přehrával. To ale v zápasech bývá, nejde furt hrát na sto procent, ale hráči to potom zvládli,“ poznamenal Řehák.

Náchodu se ve třetí třetině podařilo vyrovnat na 2:2, kdy brankáři Škopovi vypadl puk z lapačky, a jak seděl na ledě, hosté snad třetí dorážkou dopravili kotouč do sítě. Trutnov pak ale znovu odskočil do vedení. Šest minut před koncem si Smékal vyměnil puk s Krskem, sjel si pak až mezi kruhy a švihem překonal Koubu - 3:2. Hned v dalším střídání měl na hokejce čtvrtý gól, ale šanci nevyužil a Náchodu se potom podařilo šťastně vyrovnat. Puk za Škopova záda doputoval po odrazu od brusle spoluhráče.

A tak se šlo do prodloužení. V něm se naopak štěstí hned v první minutě přiklonilo na stranu Draků a Křížek rozhodl o vítězství domácích. „Myslím, že jsme si to zasloužili, chtěli jsme vyhrát víc než Náchod,“ prohlásil trenér Řehák a dodal, že v neděli to bude hop anebo trop. Pokud nebude nikdo z hráčů nastoupí béčko v Náchodě ve stejné sestavě jako ve středu s tím, že navíc bude možná jen Baudyš.

Dvě čtvrtfinálové série jsou již dohrány, postup slavily Nový Bydžov a Jaroměř. Nová Paka sice také dvakrát vyhrála nad Novým Městem, jenže úvodní zápas byl později zkontumován ve prospěch Spartaku z důvodu neoprávněnému startu jednoho hráče Nové Paky.