reklama 

Béčko vstoupilo do play-off výpraskem, ve středu hraje doma

19.2.2019  •  Hokej  • 
čtenost 730

Debakl v úvodním čtvrtfinále play-off Krajské ligy utrpěli hokejisté Trutnova B. Nedělní zápas v Náchodě prohráli 1:8. Jedinou branku hostů vstřelil Smékal, kdy na začátku druhé třetiny vyrovnával na 1:1. Potom ale utkání nabralo naprosto jednoznačný směr.

Béčko vstoupilo do play-off výpraskem, ve středu hraje doma

„Před zápasem jsem si v šatně řekli, jak to budeme hrát a první třetina byla z naší strany velmi dobrá,“ řekl trenér Petr Vácha. „Pak jsme ale začali dělat chyby, třikrát nám projeli středem hřiště a dostali jsme několik gólů do prázdné brány,“ dodal trutnovský kouč.

Úvodní dvacetiminutovka dopadla pro hosty ještě dobře, skončila bez branek. Hned na začátku druhé třetiny sice Draci inkasovali z přesilovky soupeře, ale o chvíli později sami výborně sehráli početní výhodu a Smékal po přihrávce Jakuba Tatara zakončoval do prázdné brány.

Stav 1:1 však vydržel jen 29 vteřin a domácí si vzali vedení zpět. Ve druhé třetině pak přidali ještě třetí branku a v závěrečné dvacetiminutovce Trutnov dorazili dalšími pěti trefami.

„Někteří hráči se nám omluvili ze sestavy, ale ve středu by už měli nastoupit všichni, takže se budeme snažit vrátit sérii do Náchoda,“ uvedl trenér Petr Vácha. Čtvrtfinále se hraje na dva vítězné zápasy, ve středu v Trutnově je od 18 hodin na programu druhé utkání. Pokud Draci zvítězí, bude o postupujícím do semifinále rozhodovat nedělní duel v Náchodě.

Náchod - Trutnov 8:1 (0:0, 3:1, 5:0)
Góly a asistence: 21. Maršík (Šimoníček), 24. Havrda (Pánek, Kodym), 29. Macháň (Kodym, Havrda), 42. Maršík (Šimoníček), 49. Havrda (Pánek), 51. Havrda (Kodym, Macháň), 53. Šimoníček (Maršík, Matouš), 55. Škoda (Oppelt, Komárek) – 23. Smékal (Javůrek, Jakub Tatar).
Rozhodčí: Veselý - Ivančic, Řezníček.
Vyloučení: 8:7, navíc Srba (Náchod) 10 minut OT.
Využití: 2:1.
Diváci: 156.
Sestava Trutnova B: Škop (41. Pluháček) - Špetla, L. Junek, Javůrek, D. Gabriel, Synek - Krsek, Křížek, M. Poul - Smékal, Rutrle, Jakub Tatar - Jan Tatar, Rychlovský, Baudyš.

Další výsledky 1. čtvrtfinále:
Nová Paka - Nové Město 5:2
Nový Bydžov - Třebechovice 8:4
Jaroměř - Hronov 5:2

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz

foto: Jan Bartoš

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama