Hokejisté Trutnova stále drží naději na play-off

10.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 790

Sobotním vítězstvím 6:5 nad Bílinou si hokejisté Trutnova ještě zachovali naději na účast v play-off. Jelikož Kolín nestačil na Klatovy, ztenčila se ztráta na čtvrté místo opět na pět bodů. Do konce základní části druhé ligy sehrají Draci ještě tři utkání - ve středu v Jablonci, v sobotu pak do Trutnova přijede Vrchlabí a závěrečné kolo zavede tým trenéra Váchy pro změnu k derby do Dvora Králové.

Svůj osud ovšem Draci nemají ve svých rukách a vedle výher potřebují i zaváhání soupeřů. Hokejisté Kolína v posledních třech kolech vyzvou Letňany, Nymburk a Jablonec. Teoreticky ještě zůstává pro Draky hratelná i třetí příčka Nymburka, ale na tu už ztrácejí sedm bodů. Nymburk kromě Kolína čekají v závěru základní části ještě zápasy proti Dvoru Králové a Letňanům.

Trutnov - Bílina 6:5 (3:2, 1:1, 2:2)

Góly a asistence: 3. Smékal (Kynčl), 16. Kubinčák (Martinec, Semorád), 18. Chytráček (Smékal, Janoušek), 24. Semorád (Kubinčák, Martinec), 48. Semorád (Martinec), 52. Kubinčák (Kalla, Semorád) - 13. Procházka (Komínek, Šimeček), 20. Sýkora (Brzek, Heinzl), 28. Brzek (Procházka, Komínek), 41. Komínek (Procházka), 45. Delmarche (Procházka, Komínek). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Roischel. Vyloučení: 6:10, navíc Jarý (Bílina) 10 minut OT. Využití: 2:2. Diváci: 419.

Souboj s Bílinou se zhruba do poloviny zápasu vyvíjel pro Trutnov dobře. Domácí si udržovali vedení, i když hosté se drželi v závěsu. Na vedoucí gól Smékala odpověděl Procházka. Draci potom odskočili do dvoubrankového náskoku, trefili se Kubinčák a Chytráček, avšak Bílinu vrátil do zápasu 45 vteřin před koncem úvodní části Sýkora.

I druhou třetinu začal Trutnov úspěšně a Semorád zvýšil na 4:2. Jenomže pak následoval tříbrankový obrat hostů, který ve 28. minutě zahájil Brzek a na začátku třetí třetiny otočení výsledku dokonali Komínek a Delmarche. A rázem Draci prohrávali 4:5 a domácí trenéři si brali oddechový čas.

Divoká přestřelka však přinesla i obrat ze strany trutnovských hokejistů. Nejdříve vyrovnal Semorád a v 51. minutě využil dvojnásobnou početní výhodu Kubinčák, který tak rozhodl o výhře Draků.