Nepovedené derby. Poslední zápas sezony Draci zaslouženě prohráli

28.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 538

V domácím prostředí se rozloučili výhrou v derby, aby v závěrečném utkání sezony venku, také v derby, jednoznačně prohráli. Hokejisté Trutnova mají po sezoně. Ve středu ve Dvoře Králové nezopakovali výkon z duelu s Vrchlabím a na stadionu pod Hankovým domem prohráli 2:6, když už v 17. minutě prohrávali 0:4. V tabulce druhé ligy skupiny Střed Draci obsadili páté místo, první nepostupové do play-off.

O tom, že letošní druholigová sezona Draků bude bez účasti ve vyřazovacích bojích, se rozhodlo již dříve. Konkrétně asi v listopadu, kde tým trenéra Petra Váchy nasbíral šest porážek ze sedmi zápasů. Pak začala stíhací jízda, ale dvě kola před koncem základní části bylo jasné, že na první čtyřku už to nedá. A tak obě závěrečná derby si mohli hokejisté Trutnova odehrát „na pohodu“.

Zatímco bitva s Vrchlabím jim vyšla, souboj ve Dvoře měl úplně jiný scénář. Hosté začali špatně. Co špatně, přímo mizerně. Inkasovali již po 45 vteřinách, pak v 6. a 11. minutě. V 17. minutě extrutnovský kapitán Luštinec zvyšoval na 4:0! Hrozivé skóre dokázali Draci v úvodní části „částečně“ zkorigovat, kdy 54 vteřin před sirénou přebruslil ve vlastním oslabení mladík Krsek tři domácí hráče a vstřelil svůj premiérový gól za áčko.

Dvůr Králové - Trutnov 6:2 (4:1, 2:0, 0:1)

Góly a asistence: 1. Valášek (Luštinec), 6. Půhoný (Dušek, Tondr), 11. Půhoný (Hoskovec, Tondr), 17. Luštinec (Valášek, Matějíček), 27. Půhoný (Tondr), 40. Půhoný (Faltys) - 20. Krsek, 44. Kalla. Rozhodčí: Jaroš - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 6:4, navíc Suvorov (Trutnov) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1010.  Sestavy - Dvůr Králové: Janský - Franc, Petira, Karlík, Matějíček, M. Tondr, Faltys, Pokorný, Vitebský - Sedláček, Ježek, Fořt - Valášek, Havlas, Luštinec - Půhoný, Hoskovec, Dušek  Řepík, Machač. Trutnov: Ašenbrenner - Vácha, Špetla, Fedulov, Suvorov, T. Kynčl, Suk - Kubinčák, Martinec, Semorád - Ukhin, Kalla, Svoboda - Smékal, Janoušek, Chytráček - Krsek, Křížek, M. Poul.

Ale to bylo zase na dlouhou dobu ze strany hostů vše. Ti nevyužili ani dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Ve 27. minutě naopak završil hattrick Půhoný. A jelikož byl dvorský útočník při chuti, tak pět vteřin před koncem druhé třetiny se trefil počtvrté - 6:1.

Před tisícovou návštěvou v úvodu závěrečného dějství stáhl rozdíl o jeden gól trutnovský Kalla, ovšem další korekce stavu už se hostům nepodařilo. Smůlu měl třeba Smékal, který nejprve trefil tyčku a pak ani neproměnil trestné střílení. Díky výbornému výkonu Ašenbrennera však už nepřidali ani domácí.

„Upozorňovali jsme hráče na určité herní situace Dvora. Přesilovky, rozjetí útoků, forčeking a tak dále. Bohužel právě z těchto situací, které jsme rozebírali, jsme dostali tři ukázkové branky. Pak už jsme utkání těžko nějak chtěli zlomit. Nedařilo se nám vůbec nic a vrchol byla přesilovka pěti proti třem. Otřesné. Celá naše hra po dobu třicet minut byla jedná velká anarchie a mohli jsme sestavou točit, jak jsme chtěli. Musím říct, že soupeř hrál opravdu velmi dobře,“ zhodnotil utkání trutnovský manažer a asistent trenéra Ondřej Poul.

Trutnovským hokejistům sezona skončila. Potěšit Draky může alespoň to, že vyhráli minitabulku krkonošských rivalů se 13 body (za bilanci 4-0-1-3), druhý Dvůr získal 12 bodů a třetí Vrchlabí 11. Do play-off, které startuje v sobotu, se však podívají pouze Vrchlabáci, kteří v úvodním kole změří síly s Děčínem. Další dvojice tvoří Sokolov - Nymburk, Jablonec - Most a Klatovy - Kolín.