Skvělá rozlučka Draků. Před dvoutisícovou návštěvou porazili Vrchlabí

17.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 1586

Před rekordní návštěvou sezony - 2025 diváků - odehráli druholigoví hokejisté Trutnova v sobotu poslední letošní utkání v domácí aréně. Zájem byl velký, protože šlo o derby s Vrchlabím. Souboj krkonošských rivalů už potřetí v řadě dopadl lépe pro Draky. Svěřenci trenéra Petra Váchy zvítězili 4:2, když dva góly vstřelil Ukhin a po jednom zaznamenali Semorád a Kalla. Za hosty se prosadili Aleš Půlpán a Hlinka.

Trutnovští hokejisté už před derby věděli, že brána do play-off pro ně letos zůstane uzavřena, a tak šlo hlavně o to se na domácím stadionu co nejlépe rozloučit se svými fanoušky. A ze strany Draků to snad ani povedenější být nemohlo. Výhra v derby nad horaly, kteří přicestovali i s Jaroslavy Bednářem a Hlinkou, se vždy počítá.

Trutnov - Vrchlabí 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Góly a asistence: 2. Ukhin (Svoboda, Kalla), 6. Semorád (Vácha, Kubinčák), 51. Kalla (Vácha, Semorád), 60. Ukhin - 18. A. Půlpán (Chalupa, Urban), 59. Hlinka (Urban, Bednář). Rozhodčí: Markovský - Novotný, Bubela. Vyloučení: 8:9, navíc Svoboda (Trutnov) -  Mrňa (Vrchlabí) oba 5 minut + trest do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 2025.

Domácí měli snový start do zápasu a už v 6. minutě vedli o dvě branky. Úvodní gól vstřelil již po 65 vteřinách Ukhin po přihrávce Svobody a druhou branku přidal ve dvojnásobné přesilovce Semorád, který po 14 sekundách tečoval střelu Váchy.

Hosté se vrátili do zápasu v závěru třetiny, kdy Aleš Půlpán propálil Ašenbrennera a ukončil tím dlouhou neprůstřelnost trutnovského brankáře v derby. „Áša“ inkasoval gól od Vrchlabáků po 137 minutách.

Krkonošská bitva se hrála ve vysokém tempu, nechyběly emoce, ale další góly přinesla až poslední desetiminutovka. V 51. minutě domácí bleskově využili v utkání druhou početní výhodu 5 na 3. Tentokrát dokonce ještě rychleji než v první třetině. Váchovu střelu dorazil za Soukupova záda Kalla už po šesti vteřinách - 3:1.

Vrchlabákům se podařilo derby zdramatizovat minutu a půl před koncem, kdy v přesilovce skóroval Hlinka. Hosté to pak zkusili bez brankáře, ale v čase 59:18 zpečetil výhru Draků střelou do prázdné brány na 4:2 ten, který derby gólově načal - Ukhin.

Pro trutnovské hokejisty sezona skončí ve středu 27. února na stadionu pod Hankovým domem ve Dvoře Králové, který se letos do play-off také nepodívá. Naopak vrchlabské mužstvo může těšit, že i přes prohru v Trutnově se po sobotním kole stalo vítězem základní části druhé ligy skupiny Střed.

Názor trenéra

Petr Vácha (Trutnov): „Odehráli jsme třetí vítězné derby v řadě, takže s výkonem kluků můžeme být spokojeni a můžeme jim za něj pogratulovat. Byl to jeden z našich nejlepších výkonů v sezoně. Chtěli jsme se doma rozloučit vítězstvím a poděkovat tím fanouškům za podporu v sezoně. Hrálo se opravdu ve skvělé kulise. Tolik diváků ještě na druhou ligu v Trutnově nikdy nepřišlo. Dvě třetiny jsme byli lepším týmem, jedna třetina byla vyrovnaná. Kluci plnili to, co jsme si řekli, jak mají hrát na Vrchlabí. Naopak Vrchlabí asi na náš styl hry neumí zareagovat, nebo nechce. Skvěle nám opět zachytal Áša. Nejslabším článkem zápasu byl rozhodčí, který odpískal několik zvláštních vyloučení jak na jednu, tak na druhou stranu. I když nám to letos do play-off nevyšlo, tak sezonu budu hodnotit pozitivně.“