Velký obrat Draků, hattrick Svobody a prodloužení série

2.2.2019  •  Hokej  •
čtenost 682

Velké zmrtvýchvstání předvedli hokejisté Trutnova v dnešním utkání proti Řisutům. Po dvou třetinách prohrávali 0:2 a vypadalo to, že se blíží konec jejich deset zápasů trvající bodové šňůry. V úvodu třetí třetiny ale během dvou a půl minuty vstřelili tři góly a přetočili výsledek na svou stranu. Domácí poté sice v závěru utkání vyrovnali, ale výhru Drakům zajistil v prodloužení Daniel Svoboda. Hráč zápasu, který byl u všech hostujících branek. Zaznamenal hattrick a jednu asistenci.

„První dvě třetiny byly z naší strany hodně špatné. Nevyužili jsme přesilovku 5 na 3, neproměnili jsme trestné střílení. Zbytečně jsme lítali a hráli jsme to jako nějací začátečníci, prostě všechno špatně,“ pronesl trenér Trutnova Petr Vácha.

Hosté prohrávali od 9. minuty, kdy se prosadil střelou z první Náprstek - 1:0. Tento hráč potom v 16. minutě fauloval na hlavu obránce Pražáka, za což vyfasoval trest do konce utkání. Pro hostující beka bohužel utkání skončilo převozem do nemocnice s podezřením na krvácení do mozku. Pětiminutová přesilová hra Drakům nevyšla. Gól nedali ani ve 25. minutě z trestného střílení, které neproměnil Martinec. A tak ve 36. minutě udeřily podruhé Řisuty, kdy bekhendem překonal Ašenbrennera Krpata - 2:0.

Řisuty - Trutnov 3:4pp (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Góly a asistence: 9. Náprstek (Fortelka, Řepka), 36. Krpata (Kolářík), 55. Potěchin (Patyk, Rod) - 42. Svoboda (Fedulov, Vácha), 43. Svoboda (Fedulov, Kalla), 44. Martinec (Kubinčák, Svoboda), 64. Svoboda (Kalla). Rozhodčí: Battěk - Kettner, Horažďovský. Vyloučení: 5:7, navíc Náprstek (Řisuty) 5 minut + trest do konce utkání. Využití: 1:0. Sestava Trutnova: Ašenbrenner - Vácha, Leder, Pražák (21. Fedulov), Suvorov, Kynčl, Suk - Kubinčák, Martinec, Semorád - Fedulov (21. Svoboda), Kalla, Ukhin - Smékal, Janoušek, Svoboda (21. Chytráček) - Kmošek.

„V šatně jsme si pak řekli, že první dvě třetiny musíme hodit za hlavu a jít za vítězstvím, protože v naší situaci potřebujeme každý. Změnili jsme systém hry a za čtyři minuty třetí třetiny jsme vedli 3:2,“ řekl Petr Vácha.

Drakům se povedl fantastický obrat, který režíroval Daniel Svoboda. Ve 42. minutě dostal přihrávku před branku a nezaváhal - 2:1. O 68 vteřin později vyrovnal na 2:2 a za další minutu a půl se zapojil do kombinace, na jejímž konci zůstal před brankou volný Martinec a bylo to rázem 2:3. Hosté měli ještě další šance, kdy mohli soupeře dorazit, to se jim ale nepodařilo a v 55. minutě inkasovali smolný gól. Ašenbrennera z úhlu prostřelil Potěchin - 3:3.

Před prodloužením bylo jasné, že série Trutnova bude pokračovat a hosté budou bodovat v jedenácti (!) po sobě jdoucích duelech. V boji o play-off však Draci potřebují minimalizovat ztráty, takže i v nastavení měli o co hrát. A podle toho to na ledě i vypadalo. V úvodu hosté dohrávali přesilovku, to se ještě neprosadili, ale v čase 63:29 rozhodl o jejich výhře Svoboda. Trutnovský útočník dostal příliš mnoho prostoru mezi kruhy a s pomocí tyče překonal Ilašenka - 3:4.

„Chlapcům patří dík za to, že jsme to otočili, ale nyní už musíme zase koukat dopředu, protože ve středu nás čeká asi klíčové utkání doma s Nymburkem,“ konstatoval Petr Vácha.