Comeback Draků body nepřinesl, ve středu na derby proti Vrchlabí

30.9.2019  •  Hokej  •
čtenost 375

V divokou přestřelku se změnilo utkání 6. kola druhé ligy skupiny Sever mezi Děčínem a Trutnovem. Hostující Draci na začátku třetí třetiny prohrávali už o pět gólů, avšak pak se čtyřmi brankami v řadě dokázali vrátit do hry a sahali po vyrovnání. To se jim však nepodařilo a výsledek utkání nakonec vyzněl 9:6 pro domácí Medvědy.

Trutnovský tým v utkání srážela vyloučení. Zatímco domácí usedli na trestnou lavici pouze jednou, hosté pykali za nedisciplinovanost sedmkrát, z čehož děčínští hráči hned pětkrát (!) dokázali jejich prohřešek potrestat gólem.

Po úvodní třetině prohrávali Draci 1:2, za hosty skóroval střelou z úhlu Fedulov. V úvodu druhé části se prosadil Starý a bylo vyrovnáno. Pak ovšem hostům začala zápas utíkat a domácí čtyřgólovou sérií odskočili do vedení 6:2, když šestou branku vstřelili pět vteřin před druhou sirénou. Do třetí třetiny nahradil Ašenbrennera v trutnovské svatyni Pivrnec, nicméně ve 42. minutě Medvědi využili už svou pátou přesilovku v zápase a vedli 7:2.

Hosté to však nezabalili a předvedli neuvěřitelný návrat do zápasu. Během necelých pěti a půl minuty vstřelili čtyři branky a snížili na rozdíl jediného gólu. Dvakrát se trefil Svoboda, pak jedinou přesilovku Trutnova využil Chytráček a ve 49. minutě přetavil neskutečný tlak Draků v šestý gól Tatar - 7:6. Další dvě hostující šance vychytal Lavinger.

V 52. minutě vyšel domácím brejk s přesným zakončením Damaška a Medvědi vedli o dvě branky. Na konci 58. minuty hosté začali hrát power-play, ale po 24 vteřinách jejich další snahu o zdramatizovaní zápasu utnul gólem do prázdné brány Sýkora - 9:6.

„První třetinu jsme odehráli výborně. V prvních pěti minutách jsme měli vést čtyři nula a mohl být klid. Jenže jsme místo toho jako první inkasovali. Ve druhé třetině nás srážela vyloučení. Dostali jsme tři tresty, které byly na hraně, další byly zbytečné. Oslabení se nám hodně nedařila, ale nutno říct, že Děčín hrál přesilovky výborně. Klukům jsme řekli, že za stavu 6:2 se můžeme ještě pokusit o zázrak a jsme na ně pyšní, že to utkání tak zdramatizovali. Za stavu 7:6 se soupeř klepal, ale my jsme bohužel zahodili dvě šance a inkasovali. Nedá se nic dělat. Teď nás čeká derby, na které se už všichni těšíme a uděláme vše pro to, abychom byli úspěšní," hodnotil utkání manažer týmu a asistent trenéra Ondřej Poul.

Ve středu hokejisty Trutnova čeká první derby sezony. V domácím prostředí vyzvou Vrchlabí, které v sezoně zatím nepoznalo porážku. Zápas začíná v 18 hodin.

DĚČÍN – TRUTNOV 9:6 (2:1, 4:1, 3:4)

Góly a asistence: 7. Faigl (Oliverius, Tenkrát), 12. Tenkrát (Kaltenböck, Oliverius), 27. Sýkora (Petráš), 31. Petráš (Zajan, Sýkora), 37. Petráš (Loukota, Sýkora), 40. Zajan (Tůma, Petráš), 42. Tůma (Petráš), 52. Damašek (Oliverius), 59. Sýkora (Zajan, Tůma) - 9. Fedulov (Svoboda), 22. Starý (Svoboda, Fedulov), 44. Svoboda (Pražák, Fedulov), 46. Svoboda (Jedlička), 48. Chytráček (Svoboda, Janoušek), 49. Tatar (Višňák, Jedlička).
Rozhodčí: Hlinka - Goltsch, Sýkora.
Vyloučení: 1:7. Využití: 5:1. Diváci: 264.