Hokejisté dohnali dvougólové manko a porazili Řisuty

25.9.2019  •  Hokej  •
čtenost 552

Bídný úvod, skvělý prostředek a šťastný závěr. Tak vypadalo z pohledu trutnovských hokejistů dnešní utkání druhé ligy proti týmu z Řisut. Vítězství zajistil rozhodujíc trefou Jakub Jedlička.

Trutnovští vstoupili do utkání tragicky. Hned po úvodním buly byl za podražení vyloučený Semorád. Hosté přesilovku využili už po půl minutě. Také druhý gól dali v přesilovce, v 16. minutě vedli zaslouženě o dva góly.

Do druhé třetiny vlétli domácí jako utržení ze řetězu. Už po 51 vteřinách prostřelil hostujícího gólmana Starý - 1:1. Za minutu a 4 vteřiny už bylo vyrovnáno. První střelu Romana Janouška sice brankář Řisut vychytal, druhý pokus trutnovského hráče ale už skončil za brankovou čarou - 2:2. Za další půlminutu už Trutnov vedl. Bohdan Višňák od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté v této třetině nestíhali, opakovaně byli vylučovaní za fauly, přesto se jim šťastnou trefou povedlo srovnat na 3:3.

Ve vyrovnané závěrečné třetině rozhodla trefa Jakuba Jedličky. Čtyři minuty před koncem se trefil z hranice kruhu do levého růžku branky. Soupeři sice hráli poslední minut v šesti, ale zvrátit už situaci nedokázali.

HC TRUTNOV - HC ŘISUTY 4:3
Fakta - branky a nahrávky:
 21. Starý (Kubinčák), 22. Janoušek (Chytráček, Fedulov), 23. Višňák (Semorád), 56. Jedlička (Martinec) - 1. Holub (Fortelka, Potechin), 16. Formánek (Vyskočil, Keszi), 39. Formánek (Keszi, Vencovský). Rozhodčí: Jaroš - Gregar, Hradil. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. Třetiny: 0:2, 3:1, 1:0. Diváků: 415.
Sestavy - HC BAK Trutnov: Ašenbrenner - Vácha, Junek, Suk, Pražák, Kynčl, Kozák, Višňák - Krsek, Fedulov, Janoušek, Martinec, Semorád, Jedlička, Chytráček, Kubinčák, Svoboda, Poul, Starý, Tatar.
HC Řisuty: Jiroušek  - Bernáth, Potechin, Vencovský, Zderadička, A. Novák, F. Novák, Zavřel - Fortelka, Okegawa, Holub, Krpata, Vyskočil, Řepka, Hovsepyan, Danov, Formánek, Keszi, Patyk, Parshakov.

Další dnešní výsledky 2. ligy skupiny Sever:
Most - Vrchlabí 2:4, Nová Paka - Bílina 3:0, Jablonec nad Nisou - Děčín 2:3 po prodloužení.