Hokejisté na úvod sezóny prohráli na ledě nováčka

11.9.2019  •  Hokej  •
čtenost 741

První utkání nové druholigové sezóny hokejistům Trutnova nevyšlo. Prohráli v Nové Pace. Dva slepené a rozhodující góly vstřelil nováček uprostřed třetí třetiny.

BK NOVÁ PAKA - HC BAK TRUTNOV 3:2
Branky a nahrávky: 28. Půlpán (Abraham), 51. Nevyhoštěný (Bezděk, Půlpán), 52. Půlpán (Hidveghy) - 14. Svoboda (Semorád), 59. Jedlička (Svoboda, Kubinčák). Rozhodčí: Bernat - Kettner, Axman. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Třetiny: 0:1, 1:0, 2:1. Diváků: 389.

Sestava Trutnova: Ašenbrenner - Faltys, Pražák, Kynčl, Suk, Višňák, Junek, Vácha - Semorád, Kubinčák, Martinec - Jedlička, Svoboda, Krsek - Fedulov, Tatar, Janoušek - Vacek, Poul, Kozák - Chytráček.

Do prvního mistrovského zápasu nové sezóny vstoupili Trutnovští dobře. Ve vyrovnané první třetině dokonce vstřelili první gól, když v oslabení dokázal skvělým blafákem skórovat Daniel Svoboda.

Ve druhé části ale domácí výrazně přidali, a po přesné trefě Aleše Půlpána srovnali. Také ve třetí třetině byli aktivnější. V 51. minutě navíc vstřelili dva góly během 56 vteřin. Nejprve skóroval michal nevyhoštěný a po něm se znovu trefil Aleš Půlpán.

Trutnovští se ale ještě v úplném závěru dokázali vrátit do zápasu. Minutu a půl před koncem se při početní výhodě a power play trefil Jakub Jedlička. Pak si vytvořili hosté ještě další šance, ale neskórovali ani dvacet vteřin před koncem, když byla branka domácích zcela odkrytá.

„Domácí vyhráli zaslouženě. Hráli s větším nasazením  a měli větší hlad po vítězství,“ uznal po zápase hostující trenér Petr Vácha.

Reputaci si mohou Trutnovští napravit už v sobotu, kdy doma od 18 hodin hostí celek Mostu.

Další známé výsledky druholigové skupina Sever:
Dvůr Králové  - Řisuty 7:2, Most - Jablonec 10:3, Bílina - Děčín 1:5. Vrchlabí mělo volno.