Hokejový BAK Cup vyhrál Děčín, domácí Draci skončili druzí

3.9.2019  •  Hokej  •
čtenost 493

V historii turnaje se jednalo o třetí ročník, ale od toho druhého uplynulo už pár let. Od pátku do neděle se hrál na trutnovském zimáku hokejový BAK Cup. Po vítězství polských Tych a Trutnova se stal třetím vítězem Děčín, a to díky výhře v závěrečném nedělním zápase nad domácími Draky. Tým trenéra Petra Váchy obsadil druhé místo, třetí skončil Hronov a čtvrtý Nový Jičín.

Trutnovští hokejisté vstoupili do turnaje vítězstvím 5:3 nad Hronovem, které se zrodilo po obratu ve třetí třetině. Vítězný gól vstřelil v 57. minutě v přesilové hře Fedulov. Výhru pak ještě pojistil trefou do prázdné brány Kubinčák.

„První dvě třetiny jsme hráli šíleně. Nefungovalo nám zhola nic, hráči byli nervózní a všude pozdě. V kabině jsme si pár věcí dost důrazně vyříkali a do třetí třetiny nastoupilo úplně jiné mužstvo,“ poznamenal pro klubový web manažer a asistent trenéra Ondřej Poul.

Sobotní zápas s Nový Jičínem neměl vítěze ani po prodloužení (2:2), takže rozhodnout musely samostatné nájezdy. Na trutnovské straně skórovali Chára a Krsek, v mužstvu soupeře se neprosadil nikdo, jelikož nováček v týmu Vojtěch Nečas z Pardubic předvedl čtyři pohotové zákroky.

Před závěrečným dnem turnaje měl nejblíže k prvenství v turnaji Trutnov. Ale prohra 3:5 s děčínskými Medvědy způsobila, že skončil druhý a pohár pro vítěze si odvezl právě klub ze severu Čech. „Sehráli jsme nejlepší zápas na turnaji. Soupeře jsme dostávali pod tlak a tlačili se do branky. Jenže bez efektu. Nevyužili jsme šance, soupeř potrestal naše chyby a po zásluze vyhrál,“ uvedl Ondřej Poul. „Byly to super tři dny. Jsem rád, že se v Trutnově sešli přátelé a odehráli skvělých šest zápasů. Atmosféra byla výborná, emoce pracovaly. A tak to má být. Žádný tým nechtěl prohrát,“ dodal s tím, že by turnaj chtěli uspořádat i za rok.

Do All start týmu turnaje se z domácích hráčů dostali obránce Bohdan Višňák a útočník Daniel Svoboda.

Po šesti domácích zápasech čekají Draky poslední dva přípravné zápasy, které sehrají na ledu soupeře. Dnes hrají ve Žďáře nad Sázavou a v pátek v Nové Pace, kde příští týden ve středu také zahájí letošní druholigovou sezonu.

Výsledky turnaje

Trutnov - Hronov 5:3 (1:1, 1:2, 3:0). Góly a asistence: 14. Svoboda (Krsek), 21. Martinec (Kubinčák), 41. Fedulov (Janoušek), 57. Fedulov (Vácha), 59. Kubinčák - 19. Malinský (Matouš, Exner), 33. Petr (TS), 37. Mach.
Nový Jičín - Děčín 0:5
Trutnov - Nový Jičín 3:2sn (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0). Góly a asistence: 6. Svoboda (Jedlička, Krsek), 31. Semorád (Vácha), rozh. náj. Chára – 15. Rufer (Králík), 16. Macuh.
Děčín - Hronov 2:5
Nový Jičín - Hronov 4:3p
Trutnov - Děčín 3:5 (0:2, 1:1, 2:2). Góly asistence: 22. Svoboda, 52. Višňák (Semorád, Martinec), 60. Svoboda (Jedlička, L. Junek) – 10. Zajan (Dörner), 15. Kuchynka (Oliverius, Fajgl), 31. Balcar (Zajan, Loukota), 58. Kuchynka, 59. Zajan (Smola).