reklama 

Lener debatoval o hokeji s rodiči, hráči i trenéry

24.9.2019  •  Hokej  • 
čtenost 997

Je správné mít od malička jako vysněnou metu NHL? Mají se klást na děti už v šesti letech vysoké nároky? Jak by měli malí hokejisté správně trénovat? To jsou tři namátkově vybrané otázky z mnoha, které zazněly při čtvrteční veřejně besedě s hokejovým trenérem Slavomírem Lenerem.

Lener debatoval o hokeji s rodiči, hráči i trenéry

Do velkého sálu městského úřadu si přišlo poslechnout asistenta legendárního reprezentačního týmu Česka z olympijského Nagana asi dvě stě lidí. „Byli mezi nimi místní trenéři, ale také hráči a zejména rodiče kluků, kteří hrají hokej,“ oznámil Jaroslav Řehák z pořadatelského klubu HC Trutnov.

Většina otázek se týkala výchovy hokejové mládeže s důrazem na možnosti, jak udržet, nebo dokonce zvýšit členskou základnu v neprofesionálních klubech, jakým způsobem trénovat a také jak zajistit mladým sportovcům správnou životosprávu. Proto na otázky odpovídali i další uznávaní odborníci. Například hokejoví trenéři Zdeněk Vojta a Jiří Šejba mladší, nebo lékařka Marie Skalská.

„Myslím, že beseda byla přínosná. Spokojení byli podle mne rodiče i trenéři. Slavomír Lener ocenil dobře zorganizovanou besedu a také si stihl prohlédnout zázemí trutnovských hokejistů na místním zimním stadionu,“ uvedl Řehák.

Už pozítří (ve čtvrtek 26. září) pořádá trutnovský hokejový klub nábor. Od půl páté odpoledne budou mít děti ve věku od čtyř do osmi let možnost si vyzkoušet, jaké to je být hokejistou. Stačí jen brusle, helma (může být i lyžařská) a rukavice. „Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek,“ dodal Jaroslav Řehák.

Právě na něj se můžou rodiče obracet s případnými dotazy. Další podrobnosti k náboru jsou na webových stránkách klubu hctrutnov.eu.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama