Trutnovští hokejisté vyšli proti Jablonci střelecky naprázdno

18.9.2019  •  Hokej  •
čtenost 493

Zimní stadion jabloneckých Vlků je ve druhé lize místem, kde se hokejistům Trutnova dlouhodobě nedaří. K úspěchu měli Draci daleko i v dnešním utkání třetího kola nové sezony. Na severu Čech se nedokázali střelecky prosadit a prohráli 0:3.

Do jablonecké arény přijeli trutnovští hokejisté bez nemocného Svobody, který v sobotu proti Mostu zaznamenal tři asistence. Jeho absence se ve hře druhého útoku projevila.

Hosté v utkání prohrávali již od 4. minuty, kdy dostal puk před trutnovskou branku Maďar a procpal ho za Ašenbrennerova záda. Druhý gól inkasovali Draci ve 27. minutě po kombinaci, kterou zakončil Frk. A ten samý hráč se ve druhé třetině prosadil ještě jednou. Ve 37. minutě sebral puk ve středním pásmu a hnal se z levé strany sám na Ašenbrennera. Ten byl na jeho bekhendový blafák krátký. To trutnovští hokejisté na jabloneckého Jelínka nevyzráli ani ve třetí třetině.

„Ze zápasu jsem trošku rozpolcený, takže bych se k našemu výkonu dnes ani raději nevyjadřoval. Soupeř byl prostě lepší a vyhrál 3:0. Z naší strany to byl jen zmar a nešlo nám vůbec nic,“ řekl po utkání trenér Draků Petr Vácha.

V sobotu mají hokejisté Trutnova ve druhé lize volno. K dalšímu zápasu nastoupí za týden ve středu, kdy doma od 18 hodin hostí Řisuty, které dnes od Mostu vyfasovaly jedenáctigólový příděl.

JABLONEC - TRUTNOV 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly a asistence: 4. Maďar (Pavlů), 27. Frk (Čechura, Maďar), 37. Frk.
Rozhodčí: Škrobák - Krátký, Maňák.
Vyloučení: 4:4. Bez využití.
Sestava Trutnova: Ašenbrenner - Vácha, Faltys, Junek, Kynčl, Pražák, Suk, Leder - Kubinčák, Martinec, Semorád - Starý, Jedlička, Krsek - Fedulov, Janoušek, Tatar - Kozák, Chytráček, Poul.

Další výsledky skupiny Sever:
Dvůr Králové - Vrchlabí 1:3 (1:1, 0:0, 0:2). Góly a asistence: 12. Petira (Hoskovec) - 3. Jirásek (Urban), 42. Kastner (Hozák, Vašíček), 59. Hozák (Vašíček)