Vítězná domácí premiéra Draků, dvakrát se trefila nová posila

15.9.2019  •  Hokej  •
čtenost 1005

Zatímco první utkání nové sezony hokejistům Trutnova nevyšlo, první zápas v domácím prostředí už dopadl podle jejich představ. Druholigoví Draci zvítězili v sobotu nad Mostem 5:1. Dvě branky v trutnovském dresu při své premiéře zaznamenal dvojnásobný extraligový šampión Jan Starý.

„Byl to úplně jiný zápas než ve středu v Nové Pace. Kluci si to vzali k srdci, bojovali, nevypustili žádný osobní souboj. Byli jsme lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli,“ řekl po zápase trenér Trutnova Petr Vácha.

Lépe začali Severočeši, kteří se po hrubé chybě domácích ve středním pásmu ujali vedení už po 98 vteřinách. Hráči Trutnova však s odpovědí příliš neotáleli a díky trefě Jakuba Tatara bylo v 7. minutě vyrovnáno.

„Po první třetině jsme si k naší hře něco řekli a od prvního střídání druhé třetině jsme nasadili slušné tempo,“ poznamenal Petr Vácha. Navíc po 70 sekundách prokázal své střelecké schopnosti Jan Starý a otočil skóre na 2:1.

Třiatřicetiletý forvard, který v létě kývl na nabídku kazašského týmu Arlan Kokšetau, ovšem angažmá velmi brzy ukončil kvůli dluhu a napadení, nezůstal proti Mostu u jednoho vstřeleného gólu. Ve 49. minutě zvyšoval už na 4:1, protože chvíli předtím se prosadil v přesilové hře bek Lukáš Vácha. „Honza nám hodně pomohl, uklidnil druhý útok a dal dva krásné góly,“ sdělil na adresu čerstvé posily Draků trenér Vácha.

Trutnovské vítězství v 52. minutě ještě zvýraznil druhou využitou přesilovkou obránce Vojtěch Faltys. Skvělý výkon podal v domácí brance Patrik Ašenbrenner, který čelil bezmála padesáti střelám Lvů.

„Myslím, že přes léto jsme dali dohromady dobrý tým a zatím nám to šlape. Pokud kluci budou hrát to, co chceme, tak to bude dobré. Jen musejí plnit naše příkazy,“ nechal se slyšet kouč Petr Vácha s tím, že druholigová skupina je nevyzpytatelná a Draci musejí jít zápas od zápasu.

Ve třetím kole zavítají ve středu trutnovští hokejisté do Jablonce nad Nisou.

TRUTNOV – MOST 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)