2. dubna 2020

Hokejisté Trutnova prohráli i doma a jsou blízko vyřazení

10. 3. 2020

Hokejisté Trutnova prohráli i doma a jsou blízko vyřazení 50 snímků
Čtvrtfinálová série druhé hokejové ligy se pro Draky zatím nevyvíjí dobře a tým trenéra Petra Váchy čelí hrozbě vyřazení. Po sobotní prohře v Mostě 0:3 nestačili Draci na Lvy ani v domácím prostředí, kde podlehli 3:6. Na vině byl hlavně katastrofický vstup do zápasu, kdy ve 13. minutě prohrávali 1:4.

Už ve třetí minutě si domácí trenéři žádali oddechový čas, jelikož hosté odskočili do dvougólového vedení. Nejprve se prosadil střelou nad lapačku zcela volný Drašar a po něm tečoval ránu od modré čáry Bakrlík.

Trutnovští hokejisté pak hráli přesilovku, ale prakticky se nedostali do pásma soupeře, ale po jejím skončení nabral ve středním pásmu rychlost obránce Pohl a po přejetí modré čáry střelou po ledě překonal Hosnedla.

Jestliže po tomto gólu se čekalo vzepjetí domácího celku, tak to se nestal. Naopak hráči Mostu udeřili v přesilové hře, kdy střelu po ledě tečoval před Ašenbrennerem Havlůj a poslal tím domácího gólmana na střídačku. Otřesení domácí hokejisté pak na ledě působili dezorientovaně. Když navíc ve 13. minutě hráli přesilovku, nepohlídali si dlouhou přihrávku na Micala a ten ujížděl sám na Kroftu. A přestože se mu zakončení nepovedlo, kotouč mu přeskočil hokejku, doklouzal za brankovou čáru - 1:4.

Od druhé části se utkání více vyostřilo. Hosté byli stále lepší a ve 27. minutě přidal Smolka pátou branku z trestného střílení. Domácí se vzchopili až ke konci třetiny, kdy v krátkém sledu po sobě vstřelili dvě branky a vykřesali ještě naději na zvrat. Nejprve střílel podruhé v utkání přesně Pohl a po něm skóroval Starý. Závěr druhého dějství byl okořeněn hromadnou bitku.

Úkolem Trutnova pro třetí třetinu pak bylo co nejrychleji vstřelit kontaktní branku, jenže domácím se to nepodařilo. V posledních minutách hráli Draci i power-play a vteřinu před vypršením hrací doby inkasovali do prázdné branky šestý gól.

V sérii na tři vítězné zápasy tak trutnovští hokejisté prohrávají 0:2 a ve středu je na programu třetí utkání v Mostě, kde musí zvítězit. Jinak pro ně sezona skončí. Otázka však je, jestli se bude hrát a předčasně neskončí sezona pro všechny týmy s ohledem na dnešní rozhodnutí státu o zákazu pořádání hromadných akcí nad 100 lidí.

Trutnov - Most 3:6 (1:4, 2:1, 0:0)

Góly a asistence: 6. Pohl, 35. Pohl, 37. Starý (Jirásek) - 2. Drašar (Bečvár, Kuběna), 3. Bakrlík (Šesták, Mála), 10. Havlůj (Smolka, Kýhos), 13. Mical (Smolka), 27. Smolka (trestné střílení), 60. Havlůj (Mical).
Rozhodčí: Veinfurter - Pechánek, Řezníček.
Vyloučení: 11:13, navíc Poul (Trutnov) - Havlík, Bakrlík (Most) všichni 10 minut OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.