1. dubna 2020

-2°

Hokejistům Trutnova končí sezona, Most nedali ani na třetí pokus

11. 3. 2020

Ten nejrychlejší konec, co mohl nastat, potkal hokejisty Trutnova v letošním play-off druhé ligy. Ve čtvrtfinálové sérii proti Mostu byli Draci vyřazeni po třech porážkách - v sobotu 0:3, v pondělí 3:6 a ve středu 4:8. Utkání se kvůli koronaviru hrálo bez diváků.

Trutnovští Draci si účast ve vyřazovacích bojích zajistili po roční odmlce, kdy po základní části obsadili šesté místo. Mostečtí Lvi skončili třetí, ovšem bilance vzájemných zápasů hovořila těsně pro tým trenéra Petra Vachy, který vyhrál tři z pěti utkání. Jenže play-off se hrálo podle diktátu severočeského klubu, a tak dračí pobyt ve vyřazovacích bojích trval jen pouhých pět dní.

Hosté ve středu přijeli do Mostu se čtyřmi útoky, v sestavě figurovali i Martinec, Chytráček a Kozák. Vstup do zápasu se Drakům vydařil a už po 108 sekundách otevřel skóre z první vážnější střely Planý. Bohužel, na dlouhou dobu to pak ze strany hostů bylo vše a další góly zaznamenali až v závěru utkání, kdy už ovšem o vítězi nikdo nepochyboval.

Domácí Lvi totiž výsledek otočili drtivým způsobem, z 0:1 až na 7:1. V první části se prosadili dvakrát, aby potom zápas rozhodli v prostředním dějství, kdy gólmana Kroftu překonali čtyřikrát a v 50. minutě ještě jednou. Trutnovští hokejisté sice v rozmezí 54. až 58. minuty třikrát skórovali, nejdřív dvakrát Starý a po něm Chytráček, ovšem to už pouze korigovali porážku, kterou domácí nakonec zvýraznili ještě jedním gólem.

Pro hokejisty Trutnova tak sezona končí, hráči Mostu oslavili postup do semifinále před boxem časoměřičů. Jaký ale bude další vývoj druholigového play-off s ohledem na koronavirus, toť otázka.

Most - Trutnov 8:4 (2:1, 4:0, 2:3)

Góly a asistence: 9. Mical (Smolka), 15. Drašar (Bečvář, Kuběna), 22. Mála (Šesták, Bakrlík), 25. Böhm (Bakrlík, Mála), 35. Bakrlík (Mála), 40. Mical (Urbánek, Smolka), 50. Dohnal (Mical, Havlík), 59. Mála (Bakrlík) - 2. Planý (Starý, Škvrně), 54. Starý (Martinec, Junek), 56. Starý (Martinec, Vácha), 58. Chytráček (Suk, Kozák).
Rozhodčí: Luczków - Tichý, Sýkora.
Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0.
Konečný stav série: 3:0.