13°

16°

Ani čtvrtý pokus nevyšel a Trutnov opět prohrál s Jabloncem

8. 1. 2020

Počtvrté v letošní sezoně na sebe ve středu narazili trutnovští Draci s jablonečtí Vlci a počtvrté mělo utkání stejného vítěze. Tým trenéra Petra Váchy to nebyl. Trutnov prohrál tentokrát na domácím ledě 3:5 a důležité body v honbě za play-off si odvezli Severočeši.

0:3, 4:6, 3:6 a 3:5. Tak vypadá aktuální série porážek trutnovských hokejistů v soubojích s Jabloncem. Vlkům se na Draky dlouhodobě daří na domácím kluzišti a letos přidávají také úspěchy v Podkrkonoší.

Trutnovskému mančaftu se v utkání nejlépe vydařila část v první třetině, kdy se mu povedlo otočit výsledek z 0:1 na 2:1. Hosté vedli trefou Maďara. Domácí obrat pak zařídili Škvrně a Starý. Bohužel 46 vteřin před koncem úvodní části jablonecký Plíhal využil přesilovku a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině padla jediná branka, kterou ve 25. minutě vstřelil hostující Krejsa. Trutnov měl pár šancí na vyrovnání, ale místo toho na začátku třetí třetiny inkasoval počtvrté. I když domácí se zlobili, že tečující Pavlů dosáhl branky vysokou holí. Gól byl však po diskuzi uznán.

Naděje Draků na body vzkřísil v 51. minutě v přesilovce 5 na 3 kontaktní trefou Planý. Stav 3:4 vydržel ale jen necelé tři minuty, pak svou (klasickou) početní výhodu využili také hosté a Trutnov už žádnou další gólovou odpověď nezrealizoval.

Po dvou výhrách s Novou Pakou a Mostem tak přišla porážka. Draci v sezoně ještě ani jednou nevyhráli tři zápasy v řadě. Jejich dalším soupeřem budou za týden ve středu Řisuty. Tým, který aktuálně drží šestou pozici zaručující účast v play-off.

Trutnov - Jablonec 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)

Góly a asistence: 15. Škvrně (Kubinčák, Fedulov), 17. Starý (Planý, Vácha), 51. Planý (Višňák, Kubinčák) - 7. Maďar (Miškovský, Plíhal), 20. Plíhal (Maďar, Nevyhoštěný), 25. Krejsa (Nezbeda, Homolka), 44. Pavlů (Nezbeda), 54. Pavlů (Plíhal).
Rozhodčí: Šmika - Žídek, Dědek.
Vyloučení: 4:7, navíc Vácha (Trutnov) 10 minut OT. Využití: 1:2.
Diváci: 345.

Vrchlabí - Dvůr Králové 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Góly a asistence: 2. Sýkora (Rolinek), 32. Kastner (Hozák, Chalupa), 60. Hlaváč (Matějček).
Řisuty - Most 2:3sn
Děčín - Nová Paka 6:5

1. Vrchlabí 26 22 2 0 2 159:53 70
2. Dvůr Králové 27 15 4 0 8 116:83 53
3. Most 27 16 1 1 9 128:97 51
4. Děčín 27 11 2 3 11 111:122 40
5. Jablonec 26 10 1 5 10 98:114 37
6. Řisuty 27 8 3 4 12 89:116 34