13°

16°

Bez gólu a bez překvapení. Derby ztratil Trutnov už v první třetině

22. 1. 2020

Další vysoká prohra přiskočila na konto druholigových hokejistů Trutnova z letošních soubojů s Vrchlabím. Draci ve středu v DD Elektromont aréně inkasovali sedm gólů a sami žádný nevstřelili. Hosté v utkání zaspali mezi 12. až 18. minutou, kdy je domácí lídr tabulky uzemnil čtyřmi brankami, takže už po první třetině nebylo o vítězi pochyb. Utkání sledovalo 1405 diváků.

Trutnov proti suverénovi letošní sezony mohl pouze překvapit. Na začátku soutěže se mu to jednou podařilo, kdy zvítězil 2:1. Další tři okresní bitvy však měly jednoznačný vrchlabský scénář.

Hostující brankář Krofta držel čisté konto do 12. minuty, kdy se prosadil Kastner. Za další dvě minuty neměl problém překonat ležícího trutnovského brankáře Sýkora a za další dvě minuty už to bylo 3:0. Přesilovku hráli sice Trutnovští, ale po chybě se vrchlabští hráči dostali do úniku dva na jednoho a Hlaváč vzal zakončení na sebe. V 18. minutě nic nevymýšlel ani Sýkora a od pravého mantinelu propálil Kroftu a zvýšil na 4:0.

Gólman Draků ještě dochytal první třetinu, ale od druhého dějství se mezi trutnovské tyče postavil Ašenbrenner. Ten s čistým štítem vydržel deset minut, pak si totiž hosté vstřelili vlastní branku. Na 6:0 pro domácí upravil výsledek Chalupa a gólový účet čtvrtého derby uzavřel Havránek ve 49. minutě.

V sobotu nastoupí hokejisté Trutnova doma od 18 hodin proti poslední Bílině, která dnes Drakům v boji o play-off trošku pomohla, když porazila Jablonec.

Názory trenérů

Petr Hlaváč (Vrchlabí): „Trutnov přijel s defenzivní taktikou, přes kterou jsme se nějakým způsobem deset minut prokousávali. Všechno pak odstartoval ten první gól a ještě víc to umocnil gól v oslabení. První třetina skončila 4:0 a nechci říct, že by se pak ten zápas už jen dohrával, ale víte, jak to je, když se výrazně vede a soupeř v útoku ani nezlobí. Hra už neměla takový spád a situace jsme přehrávali. Nicméně udrželi jsme nulu a nějaké další góly ještě přidali. Takže si myslím, že za nás spokojenost a snad i diváci si to užili. V utkání jsme měli nějaké absence, ale to už bylo v zápase s Jabloncem. Kluci, co nastoupili, se však k tomu postavili čelem a odehráli to dle svých možností. Od příštího zápasu už bychom zase měli být v plné sestavě.“

Petr Vácha (Trutnov): „Zápas se mi hodnotí těžko. Prvních deset minut jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. Pak ale přišel gól po hrubce, co snad neudělají ani starší žáci, kdy necháme stát hráče mezi kruhy a ten dostane přihrávku zpoza branky. Druhý gól z dorážky, třetí gól při naší přesilovce, kdy nejzkušenější hráč ztratí puk modré čáře… Od poloviny zápasu hrálo Vrchlabí, jak se říká, do kuchyně. Jsou lepší a momentálně z jiného světa. Nám chybělo nasazení. Třeba pondělní trénink byl úplně suprový, ale včerejší už byl v úplně jiném tempu, o padesát procent horší. Nevím, čím to je. Snažíme se pořád nastartovat, ale nejde to. Furt náš výkon není takový, jaký by měl být. Jeden zápas odmakáme suprově na devadesát procent, pak ale přijdou dva tři, které jsou totálně pokažené. Pořád věřím, že do play-off postoupíme, ale je to jen na klukách, co předvedou a jak se k tomu postaví.“

Vrchlabí - Trutnov 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)

Góly a asistence: 12. Kastner (Hozák, Havránek), 14. Sýkora (Hlaváč, Kynčl T.), 16. Hlaváč (Matějček), 18. Sýkora (Mrňa, Bednář), 31. Voženílek, 33. Chalupa (Jirků, Hozák), 49. Havránek (Hlaváč).
Rozhodčí: Bernat - Marek, Tasch.
Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 1:0.
Diváci: 1405.

Dvůr Králové - Most 2:2 (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0), nájezdy 2:1
Děčín - Řisuty 4:5
Bílina - Jablonec 5:4

1. Vrchlabí 30 26 2 0 2 182:60 82
2. Dvůr Králové 30 16 5 1 8 124:90 59