16°

Dvojnásobná radost. Růžoví Draci potěšili výhrou i úspěšnou beneficí

19. 1. 2020

Dvojnásobná radost. Růžoví Draci potěšili výhrou i úspěšnou beneficí 44 snímků
5:3 a 149 345. To jsou dva nejpodstatnější číselné údaje sobotního utkání hokejistů Trutnova a Děčína. První je výsledek zápasu, který domácí Draci vyhráli, když vítěznou branku zaznamenal v 54. minutě Jan Starý. Druhé číslo pak znamená částku, která se na zimním stadionu vybrala v rámci charitativní akce pro Vendulku.

Trutnovský klub se totiž rozhodl utkání 33. kola druhé ligy skupiny Sever s Děčínem pojmout jako benefiční duel. A udělal to se vší parádou. Na dobrou věc přispěli hráči obou mužstev, realizační týmy, sponzoři domácího klubu a diváci, kterých na zimák dorazilo 1210! Ti přispívali jak zakoupením dvacetikorunové vstupenky, tak vhazováním finančních darů do kasiček.

Když se to všechno sečetlo, vyšla z toho nádherná částka 149 345 korun! Ta však stále není konečná. Další peníze pro Vendulku, která trpí vzácnou nemocí imunitního systému a má také defekt na srdíčku, poputují z dražby speciální edice růžových dresů, v nichž hokejisté Trutnova zápas odehráli.

„Jsem nesmírně pyšný na obě mužstva, diváky, partnery, no prostě na všechny. Kdybych to jmenoval, jsme tady do zítra. Nejvíc jsem pyšný na Vendulku a její rodinu, protože to jsou pro mě největší bojovníci a dlouho jsem nepoznal tak nadšené a pozitivní lidi. Jsem hrozně rád, že Vendulka u toho byla s námi a že si mohla vychutnat i děkovačku a následně pokřik v kabině. Ten upřímný dětský úsměv, ta radost, to je k nezaplacení. Nebyl jsem sám, komu šly slzy do očí. Moc díky za takový zážitek!" okomentoval pro klubový web vydařenou benefici manažer trutnovského týmu a asistent trenéra Ondřej Poul.

Na památku si Vendulka domů odnesla svůj dres, který podepsali všichni hráči, a dostala také puk ze zápasu. Trutnovským hokejistům na oplátku nechala v šatně koláž, která je složená z fotek Vendulky a hráčů HC BAK Trutnov.

Hezkou atmosféru samozřejmě podpořila i výhra Draků, kteří tentokrát zvládli důležitý souboj v boji o play-off. „Myslím, že to bylo naše třetí nejlepší utkání v sezoně. Podali jsme bojovný a výkon. Kluci dodržovali naše pokyny a hlavně jezdili nahoru dolu. Po první třetině jsme sice prohrávali, ale dnes jsme tomu šli naproti. Všichni hráli zodpovědně a nemůžeme nikomu nic vytknout. Doufám, že jsme to už zlomili,“ uvedl trenér Draků Petr Vácha.

Trutnov v utkání prohrával, kdy skóre zápasu otevřel Volráb. Vyrovnání přišlo z trestného střílení, které nejprve rozhodčí Veinfurter nechtěl písknout, ale po konzultaci s čárovými nájezd nařídil a Planý poslal kotouč mezi betony Lavingera. Hostující Medvědi si ovšem v závěru první třetiny vzali vedení zpět trefou Balcara v přesilovce.

Využít početní výhodu, a to hned po 11 vteřinách, se však v úvodu druhé třetiny podařilo i domácím a Škvrně vyrovnal na 2:2. V polovině zápasu Draci výsledek otočili zásluhou Višňáka, který švihem poslal puk do šibenice. Těsný náskok pak domácí drželi až do 48. minuty, kdy v přesilovce za hosty srovnal krok Kuchynka.

Vítězná akce zápasu se zrodila v 54. minutě a měli ji na svědomí domácí hráči. Soupeře se jim podařilo zavřít v útočném pásmu, první střela Starého letěla ještě nad, ale kotouč se pak na hokejku 33letého útočníka vrátil a ten přesnou střelou z vrcholu kruhů vyvolal obrovské nadšení v ochozech. Vítězství Trutnova pojistil Junek, který se trefil přes celé hřiště do prázdné brány.

„V utkání jsme měli hodně šancí, mohli jsme přidat i více gólů, ale jsem rád, že po vyrovnání na 3:3 jsme to zvládli a vítězství jsme ještě vybojovali,“ poznamenal Petr Vácha a přál si, aby mužstvo na sobotní zodpovědný výkon navázalo i v dalším kole, kdy Trutnov ve středu čeká derby ve Vrchlabí. „Máme před sebou dva tréninky, zkusíme se na Vrchlabí pořádně připravit a potrápit je. Je to tým, který je sice hodně odskočený, ale už jsme ho v letošní sezoně jednou porazili, tak bychom to mohli dokázat znovu. Potřebovali bychom to,“ sdělil kouč.

Trutnov - Děčín 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Góly a asistence: 15. Planý (TS), 22. Škvrně (Vácha), 31. Višňák (Starý, Kubinčák), 54. Starý (Kubinčák, Višňák), 59. Junek - 6. Volráb, 19. Balcar (Faigl, Oliverius), 48. Kuchynka (Faigl, Zdvořáček).
Rozhodčí: Veinfurter - Roischel, Bohuněk.
Vyloučení: 5:6, Využití: 1:2.
Diváci: 1 210.
Sestava Trutnova: Ašenbrenner - Kynčl, Višňák, Junek, Vácha, D. Jirásek, Suk, Faltys - Starý, Fedulov, Kubinčák - Škvrně, Janoušek, Planý - Krsek, Tatar, Bucek - Poul.

Nová Paka - Dvůr Králové 3:2sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0), nájezdy 3:2
Jablonec - Vrchlabí 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
Most - Bílina 10:1

1. Vrchlabí 29 25 2 0 2 175:60 79