Čtvrtek

1. prosince 2022

Nyní

-1°

Zítra

-2°

Svátek má

Máte doma malého hokejistu? Přijďte ve čtvrtek na zimák

21. 1. 2020

page.Name
Všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení budou mít jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Na trutnovském zimním stadionu se totiž již pošesté uskuteční tradiční celorepubliková akce Týden hokeje, a to konkrétně ve čtvrtek 23. ledna od 16.30 hodin.

HC Trutnov ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na zimním stadionu akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!

„Nejprve se s rodiči sejdeme v klubovně, kde si během krátkého povídání vyslechnou takové promo o našem hokeji. O tom, co stojí, jak se trénuje, kdo trénuje a tak dále,“ uvedl šéftrenér mládeže HC Trutnov Jaroslav Řehák a dodal, že potom se půjde na led, kde bude nachystaný zábavný program, kdy děti budou sbírat balónky, hrát na babu, jezdit slalom… Na ledě bude probíhat i tréninková jednotka dětí, které jsou už v náboru nebo v první třídě HC Trutnov. „Ty zdatnější děti, co přijdou, se mohou klidně zapojit, případně si sednou na lavičku a dívají se,“ poznamenal Řehák.

Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí i lyžařská helma a rukavice). V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na Jaroslava Řeháka (tel. 603 281 846) s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.

„Když jsme Týden hokeje pořádali v září, tak dorazilo dvaatřicet dětí,“ poukázal šéftrenér s tím, že jedenáct dětí pak začalo trénovat v klubu. „Některé děti ale byla ještě malé, a tak přijdou později,“ dodal.

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 - 8 let a jejich rodiče, kterým se naskytne unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím. Každé dítě, které se na akci přihlásí do projektu Pojď hrát hokej a klub ho následně zaregistruje do Českého hokeje (Český svaz ledního hokeje z. s.), získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje od CCM.


Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná posedmé po celé České republice a celkově už poosmé. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenost s ledním hokejem téměř 30 000 dětí. Více informací najdete na www.pojdhrathokej.cz v sekci Týden hokeje.

(bog, hct)
redakce@trutnovinky.cz
foto: Jan Bartoš