Neděle

16. února 2020

Nedáváme góly, litoval trenér Draků, kteří nestačili na Buldoky

15.1.2020

Druhá prohra za sebou, která mrzí obzvlášť, protože přišla se soupeřem, který také bojuje o play-off. Hokejisté Trutnova ve středu neuspěli na zimním stadionu ve Slaném, kde podlehli Řisutům 1:5. Na šesté místo tabulky a účast ve vyřazovacích bojích nyní ztrácejí šest bodů.

Tým trenéra Petra Váchy nevstoupil do utkání šťastně, když inkasoval gól z hole Nováka už po 28. vteřinách.

„Ale asi tak od osmé minuty jsme byli lepším týmem, bohužel nás stále trápí koncovka,“ povzdychl si trutnovský kouč. Domácí v 10. minutě zásluhou Okegawy odskočili do dvoubrankového vedení, ovšem hned za 29 vteřin přispěchal s kontaktní trefou Kubinčák, jenž využil přesilovku. V další početní výhodě pak ten samý hráč nastřelil tyčku „Měli jsme tam pak ještě jednu šanci, ale netrefili jsme skoro prázdnou bránu,“ litoval Vácha.

Výkon svého mančaftu ve druhé třetině okomentoval kouč Draků slovem dobrý. „Měli jsme tlak, ale potom jsme v poslední minutě dostali gól,“ konstatoval. Dvaatřicet vteřin před druhou přestávkou skóroval Fortelka.

Ve třetí třetině se žádný trutnovský obrat nekonal. V závěru utkání naopak přidali čtvrtou a pátou domácí branku Holub resp. Patyk. „Ten konec se nám nepovedl, ale to už jsme hráli vabank,“ přiznal Petr Vácha. „Hokej se hraje na góly a ty prostě nedáváme, zatímco oni dají gól od modré, z mezikruží, z dorážky,“ dodal.

Trutnov tedy prohrál s Řisuty stejným výsledkem 1:5 jako v prosincovém utkání na domácím ledě. „Dnes to byl zápas, který jsme měli vyhrát, abychom play-off byli blíž,“ posteskl si Vácha. Do konce základní části zbývá Drakům odehrát dvanáct utkání. „Musíme prostě urvat sedm vítězství, mít tak 52 bodů a bude to na hraně, možná to ani stačit nebude,“ naznačil, jak to vidí s účastí v play-off.

V sobotu Trutnov doma vyzve Děčín, ale pozor už od 16 hodin a utkání bude mít charitativní nádech. Výtěžek z akce půjde na podporu nemocné Vendulky. Vstupné je 20 Kč a bude možnost přispět i do kasičky. „Musíme do toho jít naplno a vyhrát za každou cenu, ale k tomu potřebujeme začít dávat góly,“ uzavřel trutnovský lodivod.

Řisuty - Trutnov 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Góly a asistence: 1. Novák F. (Potěchin, Patyk), 10. Okegawa, 40. Danov (Fortelka, Patyk), 59. Holub (Formánek), 60. Patyk (Fortelka, Zderadička) - 11. Kubinčák (Starý, Višňák).
Sestava Trutnova: Ašenbrenner - Kynčl, Višňák, Junek, Vácha, Jirásek, Suk - Fedulov, Kubinčák, Starý - Škvrně, Planý, Janoušek - Krsek, Tatar, Bucek.

Vrchlabí - Most 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Bílina - Nová Paka 4:1
Děčín - Jablonec 5:4sn

1. Vrchlabí 28   24 2 0 2 170:57 76
2. Dvůr Králové 28   16 4 0 8 119:85 56
3. Most 29   17 1 1 10 138:105 54
4. Děčín 29   11 3 3 12 118:134 42