13°

16°

Trutnov doma těsně přetlačil poslední Bílinu

26. 1. 2020

Hokejisté Trutnova zůstávají ve druhé lize stále ve hře o play-off. K tomu však nutně potřebovali v sobotu splnit „povinnost“ a porazit poslední Bílinu. A to se podařilo. Dramatické utkání vyhráli 3:2, když rozdílovou branku vstřelil Vojtěch Kubinčák na začátku třetí třetiny. V tabulce se Draci bodově dotáhli na šesté místo, které zaručuje účast ve vyřazovacích bojích.

Hokejisté Trutnova i počtvrté v letošní sezoně porazili nejslabšího účastníka skupiny Sever, ale opět to bylo po velkém boji a velmi těsné.

Domácí po první třetině prohrávali 0:1, když se hosté střelecky prosadili v přesilové hře. Svěřencům trenéra Petra Váchy se ve druhé části povedl obrat. Ve 23. minutě vyrovnal bekhendem Škvrně a ve 35. minutě využil přesilovku z dorážky kapitán Fedulov. V úvodu třetí dvacetiminutovky trutnovští Draci odskočili do dvoubrankového vedení zásluhou Kubinčáka. Hosté pak ale utkání ještě zdramatizovali, kdy skórovali v samém závěru ve vlastním oslabení. Trutnovští ovšem ve zbývajících 23 vteřinách důležité tři body uhájili.

„První třetina byla od kluků bez nasazení, jako by na nich ležel ještě stín ze zápasu s Vrchlabím. Do druhé třetiny jsme vstoupili ve vyšším tempu a přineslo to ovoce. Z naší strany to byla dobrá třetina. Už to vypadalo, že máme utkání pod kontrolou, bohužel nedáváme góly z přesilovek, hráli jsme jich docela dost. Kdybychom dali další góly, mohlo to být klidnější. Místo toho jsme v závěru naopak při naší přesilovce udělali hrubku a branku dal soupeř. Zkusil to pak ještě bez brankáře a vteřinu před koncem tam měl náš gólman těžký zákrok,“ hodnotil utkání trenér Trutnova Petr Vácha.

V následujícím týdnu Draky čekají dvě prestižní regionální bitvy. Ve středu je na programu derby ve Dvoře Králové a v sobotu aktuálně sedmý celek tabulky podnikne výjezd do Nové Paky, která je osmá.

Trutnov - Bílina 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly a asistence: 23. Škvrně (Kynčl, Kubinčák), 35. Fedulov (Škvrně, Višňák), 42. Kubinčák (Fedulov, Planý) - 7. Mašek (Kobes, Šmejc), 60. Šmejc (Kobes).
Rozhodčí: Markovský - Hübl, Pippal.
Diváci: 375.
Sestava Trutnova: Krofta - Vácha, Junek, Višňák, Kynčl, Suk, D. Jirásek, Leder - F. Jirásek, Janoušek, Starý - Fedulov, Kubinčák, Škvrně - Tatar, Poul, Krsek - Planý, Bucek.

Řisuty - Vrchlabí 4:7 (2:2, 1:3, 1:2)
Jablonec - Dvůr Králové 4:5 (2:2, 1:3, 1:0)
Most - Nová Paka 3:1

1. Vrchlabí 31   27 2 0 2 189:64 85
2. Dvůr Králové 31   17 5 1 8 129:94 62
3. Most 32   19 1 2 10 153:110 61