25. října 2020

11°

Trutnov úřadoval v přesilovkách a vysoko zvítězil v Mostě

4. 1. 2020

To je vstup do nového roku jako hrom. Hokejisté Trutnova dnes vyhráli v Mostě. Základ k vysokému vítězství 6:3 na ledě třetího týmu tabulky položili třemi využitými přesilovkami. Skvělé také zvládli úvod třetí třetiny, kdy během tří minut vstřelili tři branky.

Drakům se v letošní sezoně Most už jednou podařilo porazit, na začátku sezony doma zvítězili 5:1. Další dva zápasy však ovládli Lvi, když ti dokonce v Trutnově uštědřili domácím nejtěžší debakl v druholigové historii (1:10). Dnešní odveta ovšem týmu trenéra Petra Váchy vyšla nad očekávání.

Do vedení poslal hosty v 7. minutě Krsek. Ve 13. minutě Draci hráli svou první přesilovou hru a Škvrně zvýšil trutnovský náskok. Za domácí na začátku 18. minuty snížil Mical. V závěru třetiny dostali Draci výhodu více než minutové přesilovky 5 na 3. Tu sice nevyužili, ale v pokračující výhodě na začátku druhé třetity po 38 vteřinách skóroval Filip Jirásek a hosté znovu vedli o dva góly.

Mostečtí Lvi pak ještě jednou snížili na rozdíl jedné branky zásluhou Mály ve 38. minutě. Klíčovou pasáží zápasu se ukázaly úvodní minuty třetí třetiny. Trutnovským hokejistům se totiž podařilo odskočit do vedení 6:2! Nejprve ve 42. minutě třetí přesilovku hostů proměnil Janoušek, ve 44. minutě se prosadil kapitán Fedulov a ve 45. minutě vstřelil šestý gól Matěj Poul.

Tento třígólový direkt zlomil definitivně zápas na stranu trutnovského týmu. Most už se poté pouze zmohl na snížení v přesilovce, kdy Mála svou druhou branku v zápase upravil stav na konečných 6:3 pro Trutnov.

Důležité tři body z venku by nyní svěřenci kouče Petra Váchy potřebovali potvrdit ve středu v domácí aréně, kde od 18 hodin přivítají Jablonec.

Most - Trutnov 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Góly a asistence: 18. Mical (Mála), 38. Mála (Kýhos, Fučík), 53. Mála (Kýhos) - 7. Krsek (Poul), 13. Škvrně (Kubinčák, Višńák), 21. Jirásek (Vácha), 42. Janoušek (Vácha), 44. Fedulov (Kubinčák), 45. Poul (Tatar, Suk).
Rozhodčí: Bernát - Tichý, Sýkora.
Vyloučení: 5:3, navíc Havlík a Bakrlík (oba Most) 10 minut OT. Využití: 1:3.