Neděle

4. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Krakonoš Brewery Cup vyhrál hronovský tým Marco

5. 10. 2020

Krakonoš Brewery Cup vyhrál hronovský tým Marco 41 snímků
Vítěz sedmého ročníku hokejového turnaje amatérských týmů Krakonoš Brewery Cup, který se konal pod záštitou starosty Ivana Adamce na zimním stadionu v Trutnově, se stal hronovský tým Marco. Ten ve finále v prodloužení porazil Mladou Gardu.

S ohledem na koronavírovou krize se tentokrát hrálo bez účasti cizích mančaftů. Turnaje zúčastnily tři místní celky - HC Mladá Garda, Kolbič team 1991 a HC Dragon, z Hronova přijel tým Marco a společný mančaft vytvořily HC Havlovice a Kocouři Úpice.

Týmy odehrály zápasy každý s každým a podle umístění v tabulce postoupily do play-off. V předkole na sebe narazili havlovicko-úpická družina a Dragoni. Vítězství 7:1 posunulo do semifinále HC Havlovice a Kocouři Úpice. Na Dragony tak zbyla cena útěchy - malá kotva z dřeva.

Semifinálové zápasy také nepřinesly senzaci. Po skupině druhá Mladá Garda neměla problém s třetím Kolbič teamem 1991 (5:0) a první Marco si pak poradil s Havlovice/Úpice (10:1).

V zápase o bronz pak svěřenci Petra Kolbe porazili sousedy z Úpicka (8:1). Finálová bitva přinesla rozuzlení až v prodloužení, kdy ujel nejužitečnější hráč turnaje Vojtěch Tichý z týmu Marco a svůj samostatný nájezd využil. Hráči Marca porazili Mladou Gardu 5:4 a stali se vítězi turnaje.

Individuální ocenění

Nejužitečnější hráči svých týmů:
HC Dragon - Jan Boček
HC Havlovice / Kocouři Úpice - Jiří Mesner
Kolbič team 1991 - Richard Diviš
HC Mladá Garda - Rudolf Komínek
Marco - Vladimír Pohl

Nejlepší hráči turnaje:
brankář - Břetislav Pohl (Marco)
obránce - Martin Kuna (Mladá Garda)
útočník - Lukáš Hudík (Kolbič team 1991)
střelec - Vladimír Soukup (Mladá Garda)

Nejužitečnější hráč turnaje:
Vojtěch Tichý (Marco)

Cena pivovaru Krakonoš:
Petr Kolbe (Kolbič team 1991)

Ohlasy

Petr Kolbe, kapitán a zakladatel Kolbič teamu 1991: „Na každý turnaj se těšíme a připravujeme, bohužel tentokrát jsme jen třetí. Budeme muset víc potrénovat, abychom k nám pohár příště zase vrátili. Co se týká ceny Pivovaru Krakonoš, kterou jsem vyhrál, tak je to samozřejmost. Ještě nebyl žádný turnaj, abych nevyhrál nějakou cenu. Kluci si z toho v šatně dělají srandu, ale myslím, že pro ně by to měla být motivace na sobě víc zamakat, jak to dělám já.“

Lukáš Dědek, kapitán týmu Mladá Garda:
„Určitě jsme chtěli vyhrát pohár i tento rok, ale hokej je hokej. Marco si to zasloužili. Pokusíme se vyhrát další turnaj.

Pavel Fedulov, předseda organizačního výboru turnaje:
„Pro nás byla nejdůležitější věc, aby se turnaj odehrál i v roce 2020 a tradice nebyla přerušena. Na jaře jsme byli kvůli koronaviru nuceni zrušit perfektně připravený turnaj pět dní před zahájením. I proto jsme rádi, že i z těchto podmínek jsme to dali dohromady a Krakonoš Brewery Cup 2020 má svého majitele. Budeme připravovat i další turnaj, přestože víme že, situace se stále mění a těžko říct, jak bude vypadat za půl roku… Ještě bych chtěl poděkovat všem, kdo náš turnaj podporují.“

(bog, pfe)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš