Sobota

3. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Hokejisté vyjeli na led, před tréninky jim měří teplotu

17. 8. 2020

Hokejisté vyjeli na led, před tréninky jim měří teplotu 32 snímků
Poprvé v letní přípravě si v neděli trutnovští hokejisté zatrénovali na domácím stadionu. Už předtím však Draci vyjeli na ledovou plochu v pražských Letňanech, kam si druholigový tým z Krkonoš třikrát odskočil odbýt úvodní „seznamovačku“ s ledem a výstrojí, aby na to doma hráči mohli vlítnout hned pěkně zostra.

Již zítra hokejisty Trutnova čeká první přípravný zápas, kdy od 18 hodin nastoupí ve Žďáře. V letní přípravě pak Draci svedou ještě další čtyři utkání proti Jablonci a Hronovu. Domácí duely jsou na programu vždy v úterý, a to 25. srpna respektive 8. září.

V neděli se trenérskému triumvirátu Vácha, Poul a Fedulov, jenž se po loňské sezoně z pozice hráče přesunul na pozici asistenta kouče, hlásilo 25 svěřenců. A to ještě další čtyři chyběli. Ukhin si lečí rameno, dvojice Chytráček - Tatar má před operací kolene a Kubinčák zůstal doma s horečkou.

„Jsou vydaná nařízení, že kdo má teplotu, tak nesmí na trénink. I my proto před každým tréninkem měříme hráčům teplotu,“ uvedl s ohledem na covidovou situaci manažer týmu a asistent trenéra Ondřej Poul. V neděli to měl například na hraně i Tomáš Bláha, kterému naměřili třicet sedm. „Kdyby měl 37,1, tak ho pošleme zpátky domů,“ podotkl Poul a doplnil, že hokejisté na stadionu musejí dodržovat i další opatření. Po každém tréninku dezinfikují šatnu, záchody, koupelnu, chodbu… „Je to takové všelijaké, ale pokud by nás dali do karantény, tak jsme nahraný,“ prohlásil Poul.

Na zimním stadionu hráči nesmí přijít s nikým do styku, proto jsou všechny průchody kolem kluziště uzavřené. Omezení se budou týkat i diváků. Hlediště bude rozděleno do dvou sektorů - sezení/stání (kapacita 108/42 diváků) a stání (500 diváků). Vstup do části pro sezení bude hlavním vchodem s tím, že sedět diváci budou tak, že každé druhé sedadlo bude volné a každá druhá řada zůstane prázdná. Mezi sektory nebude možné přecházet, na vše bude dohlížet nová pořadatelská služba.

Vzhledem k nejistotě ohledně pandemie koronaviru dojde nejspíš i k úpravě hracího systému třetí nejvyšší soutěže. Stejně jako v první lize by se nemělo hrát play-off. „To je zatím poslední informace ze svazu, ale nikdo samozřejmě neví, co se bude dít,“ potvrdil manažer Draků Ondřej Poul. Základní část druhé ligy by se měla odehrát na 42 kol a vítězové skupin Sever, Jih a Východ postoupí do první ligy. „Samozřejmě, že sezona bez play-off bude zvláštní. Play-off je pecka, vrchol sezony, ale na druhou stranu teď základní část dostane úplně jiný náboj a bude se muset hrát od začátku do konce,“ prohlásil Poul.

Trutnov by na to měl být připraven, protože na rozdíl od minulých let vstoupil do přípravy v plné síle. „Chtěli jsme být kompletní už na začátku, aby tým od prvního tréninku pracoval na společné chemii. Žádné další změny už ani neplánujeme, i když nám volalo spoustu hráčů, jestli by u nás nemohli hrát. My jsme ale přesně věděli, kteří kluci chtějí po loňské sezoně pokračovat a koho my chceme získat,“ poukázal Ondřej Poul a pronesl, že Trutnov bude disponovat nejsilnějším týmem od sezony 2011/2012.

Co se týká posil, tak pod Krkonošemi se především čekalo, jak se vyvine situace v sousedním Vrchlabí, které se přihlásilo do první ligy. Z kádru horalů nakonec do Trutnova zamířili hráči, kteří dres Draků již oblékali v minulých letech - útočníci Lukáš Kastner, Aleš Půlpán a Tomáš Bláha. Z Nové Paky se vrátil další forvard Jaroslav Ukhin a z týmu loňského druholigového nováčka přišel i brankář Michal Mahdal.

Na zkoušku je nyní v Trutnově ještě jeden ruský hokejista a s týmem se připravují i dva odchovanci, kteří působí v juniorských zámořských soutěžích a čekají, jestli se za oceán vrátí. Brankář Mikuláš Pluháček chytal v americkém týmu San Diego Sabres (WSHL) a útočník Martin Soukup zářil v akademii ve Windsoru v kanadském Ontariu jménem A21 Academy (CAHS), kde byl s 57 body (29 + 28) nejproduktivnějším Evropanem ligy.

Po loňské sezoně trutnovský tým opustili Jirásek, Planý, Faltys, Kynčl, Krofta a již zmíněný Fedulov, jenž se přesunul na pozici trenéra. Současný kádr tvoří 16 útočníků, 9 obránců a 3 gólmani.

Společné tréninky začaly v Trutnově hned, jak to v dubnu umožnila opatření a profesionální týmy mohly začít trénovat. „Tím, že naši kluci mají normálně hráčské smlouvy, tak jsme mohli začít také,“ vysvětloval Poul. Na začátku května proběhlo první společné soustředění a v červnu druhé. Zázemí hokejistům poskytl areál ZŠ Komenského, kde se scházeli čtyřikrát týdně. Na první dobrovolný trénink na ledě v Praze odcestovali v červenci čtyři hráči, na druhém tréninku jich bruslilo patnáct a na třetím dvacet.

Nedělní premiérové „sklouznutí“ v domácí aréně se skládalo ze dvou částí. Dopolední trénink byl zaměřený na střelbu a spolupráci útočníků s obránci. Odpoledne probíhal nácvik situací v útočné i obranné třetině a přechod středního pásma. Oběma tréninkům ještě předcházela příprava na suchu, při níž hokejisté pracovali na rychlosti, koordinaci a mobilitě. „Co se týká stylu našeho hokeje, tak to letos chceme hrát trošku jinak, než jsme to hráli doposud,“ naznačil s úsměvem Ondřej Poul.

K úvodnímu zápasu nové sezony pocestují Draci v sobotu 19. září na stadion řisutských Buldoků. Domácí premiéra Trutnov čeká ve středu 23. září a bude to hned derby se Dvorem Králové. Další soupeři ve skupině Sever jsou Nová Paka, Jablonec, Děčín, Bílina a Most.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek