Pátek

2. prosince 2022

Nyní

-2°

Zítra

Svátek má

Béčko Draků také přispělo na charitu a vstupuje do play-off

14. 2. 2020

page.Name
V krajské hokejové lize se v neděli rozehraje play-off, do kterého se ze šestého místa po základní části probojovala i trutnovská rezerva Draků. Svěřenci trenéra Jaroslava Řeháka vyzvou ve čtvrtfinále stejného soupeře jako před rokem, a to Náchod. „Loni jsme s ním vypadli, tak bychom mu to chtěli letos vrátit,“ nechal se slyšet kouč béčka. Úvodní duel série, která se hraje na dva vítězné zápasy, je na programu v neděli od 17 hodin v Trutnově.

Ještě než zaměříme pozornost na vyřazovací boje KHL, vraťme se k jedné události, která se na zimním stadionu v Trutnově odehrála v závěru základní části. Tento týden jsme informovali, že místní hokejisté v charitativní akci přispěli částkou 266 686 korun na Nadační fond Vendulka. Ale to není tak úplně pravda. Tato částka byla ještě vyšší.

Kromě druholigového mančaftu sehrálo totiž svůj benefiční duel i béčko Draků, který se uskutečnil 2. února proti Třebechovicím. Trutnovští hráči, kteří tento zápas vyhráli po brankách Vacka, Chytráčka a Šimoníčka 3:1, společně s fanoušky vybrali 39 454 korun. Soupeř poté přispěl částkou 10 500 a sedm tisíc ještě darovala jedna firma. Celkový výtěžek z krajského mače tak činil 56 954 korun. Připočteme-li to k akci druholigového týmu, tak hokejisté dohromady pro Vendulku nashromáždili 323 640 korun!

A nyní zpět k začátku play-off. „Když trénujete šest měsíců, tak samozřejmě kluci chtějí postoupit dál, aby si sezonu prodloužili,“ usmál se Jaroslav Řehák a dodal:. „V základní části byly zápasy s Náchodem vyrovnané, takže si myslím, že můžeme čekat i docela dobrý hokej.“ Trutnov však s Náchodem prohrál všechny čtyři utkání - 1:9, 6:7 po samostatných nájezdech, 3:6 a 4:6.

„V loňské sérii jsme prohráli 1:2. První utkání hráči nezvládli, ale druhé jsme vyhráli v prodloužení a třetí rozhodující bohužel prohráli v Náchodě 2:3,“ připomněl Řehák loňské souboje ve čtvrtfinále. To letošní bude zahájeno v neděli v Trutnově, pak bude série pokračovat ve středu v Náchodě, kde by se hrál i případný třetí rozhodující zápas za týden v neděli.

Favoritem je Náchod, který do vyřazovacích bojů vstupuje ze třetího místa tabulky. „Naše umístění po základní části je dostačující. Béčko tady není kvůli tomu, aby vyhrávalo každý zápas. Hrají za něj mladší hráči, kteří se rozehrávají a někdo na to výkonnost má a někdo ne. Je to pro ně však šance, jak se mohou i nějakým způsobem posunout do áčka, protože někteří kluci jsou šikovní,“ uzavřel Jaroslav Řehák. Před nedělním zápasem je kádr kompletní a dá se očekávat, že tým posílí i nějací hráči z áčka.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: archiv HC Trutnov B