Čtvrtek

1. prosince 2022

Nyní

-2°

Zítra

-2°

Svátek má

Bravo! Dražba dresů Draků vynesla Vendulce dalších 120 tisíc korun

12. 2. 2020

Bravo! Dražba dresů Draků vynesla Vendulce dalších 120 tisíc korun 44 snímků
Přes čtvrt milionu korun! Takovou částku celkem vybrali hokejisté Trutnova a jejich příznivci pro Vendulku Fenikovou. V první části charitativní akce získávali peníze pro holčičku, která trpí vzácnou nemocí imunitního systému a má také defekt na srdíčku, při utkání proti Děčínu. Aby pak Draci, kteří tento zápas odehráli (a vyhráli 5:3) ve speciální edici růžových dresů, přidali ještě další finance z jejich dražby.

Během benefičního duelu druhé ligy se vybralo na trutnovském zimáku 149 345 korun. V dražbě dresů, která běžela na internetu, se dobročinný výtěžek vyšplhal na 117 341 korun. Sečteno a podrženo, charitativní Hokej pro Vendulku vynesl 266 686 korun!

„Můj prvotní cíl byl přitom vybrat tak padesát tisíc, jenže potom se to takhle vyvinulo a předčilo to veškerá očekávání,“ měl důvod k úsměvu manažer týmu a asistent trenéra Ondřej Poul. To on přišel s nápadem, že když charitativní zápas, tak ať je se vším všudy a klub nechá vyrobit i speciální dresy.

Trutnovským hokejistům dodává „lední róbu“ kladenská firma Merch 53, která jim na růžovou edici poskytla slevu. „Našemu generálnímu partnerovi společnosti BAK se ten nápad moc líbil a řekl, že nám dresy zaplatí. Ale zajímalo ho, co pak s nimi budeme dělat, tak jsem řekl, že je hráči podepíšou a vydražíme je,“ vyprávěl Ondřej Poul.

Dražba probíhala po zápase až do 7. února na serveru Sportovniaukce.cz. „Klasický dres ve Fanshopu stojí patnáct set, tak jsme řekli, že cena charitativního dresu přeci nemůže být nižší,“ vysvětloval manažer, že vyvolávací cena byla stanovena na 1999 Kč. „Věděli jsme, že jestli se zápas vyhraje a všechno se to povede, tak o dresy bude enormní zájem,“ poznamenal. A zájem opravdu byl.

Všech čtyřiadvacet dresů hráčů i mikin realizačního týmu našlo své majitele. To, jak aukce v pátek večer vrcholila, sledovali hokejisté v šatně po tréninku. „Seděli jsme tam asi do půl deváté a dívali se na příhozy,“ přiblížil Ondřej Poul, jak pozorovali, že z nějakých 82 tisíc se dostal celkový výtěžek až na konečných 117.

Nejvíce přes kapsu se plácnul zájemce o šestnáctku kapitána Pavla Fedulova, zaplatil za ni 15 499 korun! Desetitisícová hranice padla ještě kvůli dresům Romana Janouška (10 200) a Bohdana Višňáka (10 150), o kterého se strhla největší přetahovaná. Na jeho čtyřku se udělalo 57 příhozů. Za rovných deset tisíc se také vydražila mikina Ondřeje Poula. Celý přehled dražby najdete ZDE.

K předání dresů úspěšným dražitelům dojde příští týden v úterý od 17 hodin na zimním stadionu, kde tak bude udělána závěrečná tečka za vydařenou charitativní akcí pro Vendulku.

„Už teď ale můžeme slíbit, že se nejednalo o žádnou jednorázovou akci. Jelikož se to povedlo, tak budeme chtít něco podobného udělat i příští rok. A zase se speciálními dresy. Už máme i takový nápad, že kdybychom pomáhali nějakému hošíkovi, necháme udělat vojenské dresy nebo něco ve stylu science fiction,“ uzavřel manažer HC Trutnov Ondřej Poul.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
foto: Miloš Šálek