6. dubna 2020

13°

Trutnov se přiblížil play-off, po jedenácti letech vyhrál v Jablonci

12. 2. 2020

Jedno dlouhé čekání na výhru je u konce. A přišlo to v pravou chvíli. Hokejisté Trutnova ve středu prolomili prokletí jabloneckého stadionu a dokázali ze severu Čech odvézt všechny body po výhře 4:2. Drakům se tohle naposledy povedlo před jedenácti lety. Tým trenéra Váchy má nyní v tabulce právě na sedmý Jabloncem, který je první pod čárou vyřazovacích bojů, náskok osmi bodů. Do konce základní části zbývá pět kol.

„Bylo hrozný vědět, že jsme v Jablonci nevyhráli těch jedenáct let, takže jsme se včera na tréninku na soupeře pořádně připravili, jak to hraje, a dokázali jsme se vyhecovat. Dnes to byl excelentní výkon, včetně gólmana. Myslím, že tým si začíná dobře sedat,“ uvedl po vítězství kouč Draků Petr Vácha, jehož svěřenci se po čtyřech letošních porážkách (0:3, 4:6, 3:6, 3:5) dokázali neoblíbenému soupeři konečně vzepřít.

Trutnovští hokejisté navíc poprvé v aktuální sezoně natáhli sérii vítězných zápasů v řadě na tři, když úspěšnému vystoupení v Jablonci předcházely výhry v Nové Pace a s Mostem.

Základem vítězství nad Vlky byl stejně jako v sobotu proti Mostu vynikající vstup do utkání korunovaný dvěma góly. „Opět nám vyšel začátek. Tušili jsme, s čím na nás domácí vyrukují, napadali ve dvou, ale my jsme chodili do kontrů, využili jsme toho a dali jsme dvě rychlé branky,“ poznamenal trenér Vácha.

V 5. minutě z přečíslení 2 na 1, kdy si gólovou asistenci připsal i brankář Krofta, skóroval dvacetiletý útočník Škvrně. O dvě minuty později hráli hosté přesilovku. Soupeře točili v jeho pásmu a střílenou přihrávku Janouška zužitkoval Suk.

Domácí snížili Jursou na začátku druhé třetiny po zaváhání na středu hřiště, ale naštěstí trutnovský mančaft rychle odpověděl zásluhou Tatara. Ten si na útočné modré zpracoval dlouhou přihrávku Váchy a po blafáku zasunul puk brankáři Jelínkovi mezi nohy. Už to pak vypadalo, že prostřední část žádnou další branku nepřinese, jenomže šestnáct vteřin před klaksonem se po přihrávce z rohu trefil Maďar a snížil na 2:3. Gólman Krofta v tu chvíli nic neviděl přes dva hráče a puk takovým padáčkem zapadl za jeho záda. „Ani se nedá říct, že to bylo po chybě, spíš to byl náhodný gól,“ komentoval snížení soupeře kouč Petr Vácha.

Ve třetí třetině se Draci mohli uklidnit v přesilovce 5 na 3, ale přes minutu trvající výhodu nedokázali využít. Střely tam byly, ale ne gólové. A tak větší klid přišel až chvíli po této přesilovce, pět minut před koncem, kdy se prosadil Krsek střelou nad rameno gólmana.

„Měli jsme převahu a myslím, že jsme celý zápas kontrolovali. Play-off jsme teď ještě blíž a chci věřit, že tímto krokem jsme se tam posunuli, i když k úplné jistotě ještě potřebujeme udělat pár bodů,“ pronesl Petr Vácha.

Trutnov v závěrečných pěti kolech čekají Řisuty, Děčín, Vrchlabí, Bílina a Dvůr Králové. Úplně stejné soupeře, dokonce ve stejném pořadí za sebou, má také Jablonec. K dalšímu zápasu nastoupí Draci za týden ve středu doma od 18 hodin proti Řisutům.

Jablonec - Trutnov 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly a asistence: 26. Jursa (Pulec, Nezbeda), 40. Maďar (Nevyhostěný, Pavlů) - 5. Škvrně (Pohl, Krofta), 7. Suk (Janoušek, Pohl), 29. Tatar (Vácha), 55. Krsek.
Rozhodčí: Hornáček - Krátký, Schopf.
Vyloučeni: 5:2. Využití: 0:1.
Diváci: 320.
Sestava Trutnova: Krofta - Višňák, D. Jirásek, Pohl, Suk, Vácha, Junek, Kynčl, Leder - Kubinčák, Starý, Planý - Janoušek, Fedulov, Škvrně – Bucek, Tatar, Poul - Krsek.

Dvůr Králové - Vrchlabí 2:1 (0:1, 2:0, 0:0). Góly a asistence: 6. Luštinec (Karlík, Matějíček), 27. Franc (Půhoný, Mert) - 17. Jirků (Dvořák, Voženílek)
Nová Paka - Děčín 2:3

1. Vrchlabí 35 30 2 0 3 221:69 94
2. Dvůr Králové 35 21 5 1 8 145:98 74
3. Most 34 20 1 2 11 160:116 64
4. Děčín 35 13 3 3 16 138:161 48
5. Trutnov 35 12 4 3 16 113:152 47
6. Řisuty 34 12 3 4 15 121:147 46
7. Jablonec 35 10 1 7 17 121:158 39