16°

21°

Trutnov uspěl v Nové Pace a zůstává ve hře o play-off

2. 2. 2020

Vítězství, které znamená posun na šesté místo tabulky zaručující účast v play-off, vybojovali hokejisté Trutnova v sobotu v Nové Pace. Na ledě druholigového nováčka vyhráli 6:2. V utkání uspěli hlavně díky trefám na přelomu druhé a třetí třetiny, kdy domácím z vyrovnaného stavu odskočili do tříbrankového trháku.

„Z naší strany to bylo velice dobře odehrané utkání. Kluci plnili to, co jsme jim řekli a za odvedený výkon a přístup k zápasu si zaslouží pochvalu. Je vidět, že když o něco jde, tak tým dokáže zabrat,“ uvedl trenér Draků Petr Vácha.

Trutnovským hokejistům vyšel vstup do utkání a v 9. minutě Planý jubilejní stou brankou Draků v sezoně otevřel skóre. Za pět minut se prosadil ve vlastním oslabením Kubinčák a hosté se radovali z dvoubrankového vedení. Asistenci u tohoto gólu si připsal i nováček v trutnovském týmu, mladý obránce Mikuláš Pohl, kterého Draci získali v poslední den přestupového období právě z Nové Paky.

Hosté však vzápětí během dvou minut o své vedení přišli. Domácí nejprve využili přesilovku dvakrát tečovanou střelou od modré čáry a v 16. minutě vyrovnali na 2:2. „V šatně po první třetině jsme si řekli, že do toho musíme jít naplno a nesmíme polevit. A kluci to plnili. Důležitým momentem pak bylo, že jsme přežili přes minutu trvající oslabení ve třech a když jsme naskočili do pěti, dali jsme gól na 3:2,“ poznamenal kouč Petr Vácha.

Zřejmě klíčový okamžik zápasu nastal v závěru druhé třetiny, kdy byl vyloučen Junek a po něm Starý. A právě ten se po svém návratu na led dostal do úniku, který nadvakrát zakončil a v čase 39:03 poslal Trutnov znovu do vedení. Drakům potom skvěle vyšel vstup do třetí dvacetiminutovky, kdy skóroval Tatar a za další minutu se mezi střelce podruhé v utkání zapsal Planý - 2:5. Šestou hostující trefu pak přidal v přesilovce Škvrně.

Úvodní bitvu z poslední pětiny zápasů základní části tak Draci zvládli a stále udržují naději, že si letos zahrají play-off. V sobotu tým trenéra Petra Váchy vyzve doma od 18 hodin Most.

Nová Paka - Trutnov 2:6 (2:2, 0:1, 0:3)

Góly a asistence: 15. Müller (Bezděk, Hnik), 16. Foerster (Půlpán) - 9. Planý (Kubinčák), 14. Kubinčák (Pohl, Tatar), 40. Starý (Kynčl), 42. Tatar (Junek, Vácha), 44. Planý (Starý, Kynčl), 57. Škvrně (Planý, Fedulov).
Rozhodčí: Mattěk - Marek, Dědek.
Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.
Diváci: 648.
Sestava Trutnova: Ašenbrenner - Jirásek, Višňák, Suk, Kynčl, Vácha, Junek, Pohl, Leder - Planý, Kubinčák, Starý - Fedulov, Janoušek, Škvrně - Tatar, Poul, Bucek.

Most - Jablonec 4:2
Bílina - Děčín 2:7

1. Vrchlabí 32 28 2 0 2 199:67 88
2. Dvůr Králové 33 19 5 1 8 140:97 68
3. Most 33 20 1 2 10 157:112 64