21°

Všechny formace hrály výborně, chválil po derby trenér Draků

28. 2. 2020

Všechny formace hrály výborně, chválil po derby trenér Draků 40 snímků
Hokejoví Draci si zahrají play-off. Po loňské absenci ve vyřazovací části sezony druhé ligy dotáhli své letošní snažení ke kýženému cíli. A jako takový dárek nadělili svým fanouškům postup v derby proti Vrchlabí. Ve středeční bitvě na zimním stadionu v Trutnově si vyšlápli na okresního rivala a lídra tabulky porazili 4:3. Vítězný gól vstřelil v 58. minutě Filip Krsek.

Play-off začíná v sobotu 7. března, úvodní duel Draci sehrají venku, v domácí aréně nastoupí o dva dny později v pondělí. Série se hraje na tři vítězné zápasy.

Soupeřem mančaftu trenéra Petra Váchy bude s velkou pravděpodobností Most. I když ještě existuje varianta, že by Trutnov mohl narazit na Děčín. To by ovšem musel vyhrát oba své závěrečné zápasy. A Řisuty, které mají k dobru pětibodový náskok, naopak dvakrát prohrát, aby se pořadí mužstev na pátém a šestém místě prohodilo. Trutnov hraje v Bílině a doma se Dvorem Králové, Řisuty zajíždějí do Vrchlabí a pak hostí Bílinu.

„Most jsme chtěli, věříme si na ně,“ nechal se slyšet manažer a asistent trenéra Ondřej Poul, který už rovněž předpokládá, že trutnovský celek změří síly se severočeským klubem. „Pojedeme tam už v pátek, odtrénujeme si a přespíme v Mostě, protože v Trutnově není dostupný led kvůli Velké ceně curlingu,“ naznačil plány, které tedy ještě nejsou úplně stoprocentní.

Z účasti v play-off však mají Draci obrovskou radost. „Uděláme si z toho fakt svátek, protože po té sezoně, kdy nám věřilo asi pět lidí, je to pro nás velké zadostiučinění,“ uvedl Poul. Trutnovu se příliš nevěřilo ani proti Vrchlabí, ale domácím se už podruhé v sezoně favorita podařilo zaskočit. „Na tréninku před zápasem jsme si řekli, že nic horšího, než dostat devět branek, nás nemůže potkat, takže do zápasu jsme šli s naprosto čistou hlavou,“ pravil asistent trenéra.

Podle něj všichni hráči k zápasu přistoupili s maximální zodpovědností a projevilo se, že výkony týmu v poslední pětině základní části mají vzestupnou tendenci. „Celý zápas jsme hráli aktivně a obětavě. Byl to parádní výkon, a to hlavně také v tom, že všechny tři formace hrály výborně,“ chválil Poul. Zvláště pak ocenil výkon lajny trutnovských odchovanců - Krsek, Tatar, Poul, Junek, Vácha, kteří prý mají neskutečnou fazónu. Společně s nimi vyzdvihl i Ledera a Faltyse, kteří do derby naskočili až v polovině zápasu, kdy vyfasoval desetiminutový trest Vácha. „Měli to ohromně těžké, ale zhostili se toho absolutně výborně,“ prohlásil.

Hokejisté Trutnova se v derby ujali vedení po teči Fedulova, Vrchlabí otočilo na 1:2 góly Bednáře a Chalupy. V polovině zápasu srovnal trefou do růžku Planý, jenže za chvíli skóroval podruhé v utkání Bednář. Vyrovnaný stav 3:3 po druhé třetině však stanovil parádním blafákem do bekhendu Krsek a ten samý hráč svou jedenáctou branku v sezoně derby rozhodl v 58. minutě, kdy poslal do sítě nastřelený kotouč Matějem Poulem.

„Ve třetí třetině jsme přežili dvě důležitá oslabení. Kluci tam lezli po čtyřech, protože cítili šanci naplay-off a že derby můžeme vyhrát. Vrchlabí to pak zkoušelo v šesti. V sezoně jsme nezvládli asi pět power-play, takže jsme tam tentokrát poslali fakt ty nejmladší kluky a ukázalo se, že to byl dobrý tah. Vrchlabí mělo za tu minutu asi jednu střelu,“ poznamenal Ondřej Poul. „Jsme rádi, že se to povedlo. Jsme rádi, že jsme vyhráli derby. A jsme rádi, že máme play-off,“ měl velkou radost.

V případě, že by Trutnov v úvodním kole vyzval Most a vyřadilo ho, dalším soupeřem Draků by bylo právě Vrchlabí. „To by bylo úplně něco jiného, play-off je jiná soutěž a Vrchlabí bude v plné sestavě,“ uzavřel Ondřej Poul.

Trutnov - Vrchlabí 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Góly a asistence: 9. Fedulov (Kubinčák, Janoušek), 31. Planý (Starý, Skvrně), 35. Krsek (Vácha), 58. Krsek (Poul, Tatar) - 18. Bednář (Niko, Urban), 23. Chalupa (Hozák), 32. Bednář (Sýkora, Urban).
Rozhodčí: Zavřel - Kettner, Řezníček.
Vyloučení: 3:3, navíc Vácha (Trutnov) 10 minut OT. Využití: 1:1.
Diváci: 955.
Trutnov: Ašenbrenner - Junek, Vácha, Pohl, Suk, Jirásek, Višňák, Leder, Faltys - Krsek, Tatar, Poul - Škvrně, Starý, Planý - Fedulov, Janoušek, Kubinčák.

Most - Dvůr Králové 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
Jablonec - Bílina 10:6
Řisuty - Děčín 4:5pp

1. Vrchlabí 38 31 2 0 5 231:77 97
2. Dvůr Králové 38 23 5 1 9 160:107 80