11°

10°

Ani proti nováčkovi Trutnovští nebrali tři body

30. 9. 2020

Druhý letošní domácí duel trutnovským hokejistům nevyšel. S druholigovým nováčkem z Hronova sehráli podobný duel, jako v sobotu v Bílině. Hráli ofenzivně, dostávali se do šancí, ale soupeř vstřelil o jednu branku víc a odvezl si všechny tři body.

Utkání pro domácí nezačalo šťastně. Hned v první minutě chybovali a hostující Malinský akci tří na jednoho bezpečně proměnil - 0:1. Srovnat se Trutnovu povedlo v 6. minutě z přesilovky, skóroval Aleš Půlpán. V 11. minutě pak dokonal obrat přesnou trefpu Tomáš Bláha - 2:1.

Tutovky ve druhé části hry se domácím proměnit nepovedlo (Kastner, Starý, Pohl, Bláha). Když vyloženou šanci neproměnil ani Chára, srovnali Hronovští z přesilovky - 2:2.

Mohutnou domácí ofenzívu přibrzdila ve třetí třetině vyloučení. Hosté nabídnutou šanci využili ve 49. minutě. Nejprve využil přesilovku pěti proti třem (skóroval Jančuk), a o minutu a 20 vteřin později klasickou přesilovku zužitkoval Suvorov - 2:4.

Trutnovští Draci se pak pustili do mohutné ofenzívy, z několika šancí a dvou přesilovek ale proměnili jedinou - v 56. minutě snížil na 3:4 Pohl.

OHLAS PO UTKÁNÍ
Mikuláš Pohl, autor třetí trutnovské branky: "Zápas nemůžu hodnotit moc pozitivně. Byli jsme bez sebevědomí... Možná za to muže i ten výsledek ze sobotního zápasu v Bílině, kde jsme z 59 střel na bránu dali jen 2 góly. Nevím co mám k tomu říct. Sice jsem dal gól, ale předtím jsem se nechal zbytečně vyloučit a dostali jsme z toho gól. Mrzí mě to kvůli fanouškům, kteří jsou úplně skvělí a výhru si dnes zasloužili."

Trutnov - Hronov 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

Góly a asistence: 6. A. Půlpán (Janoušek, Vácha), 11. Bláha (Leder, A. Půlpán), 56. Pohl (Vácha, A. Půlpán) – 1. Malinský (Matouš, Kellner), 31. Novikov (Maršík), 49. Jančuk, 50. Suvorov (Maršík, Hovsepjan).
Vyloučení: 11:7. Využití: 1:3.
Sestavy - Trutnov: Ašenbrenner - Leder, Pohl, Višňák, Vácha, Suk, Kozák, Junek - Bláha, Semorád, Půlpán - Starý, Kastner, Poul - Chára, Janoušek, Kubinčák.
Hronov: Ševců - Řehák, Kellner, Suvorov, Hovsepjan, Exner - Hylena, Červíček, Jančuk - Novikov, Polák, Petr - Hašek, Pinkas, Mach - Maršík, Poppel, Vacek - Malinský, Matouš.