10°

Draci zahájili sezonu výhrou v derby, využili tři přesilovky

25. 9. 2020

Draci zahájili sezonu výhrou v derby, využili tři přesilovky 33 snímků
Hokejisté Trutnova mají za sebou úspěšný vstup do nové druholigové sezony. Na domácím stadionu zvládli derby se Dvorem Králové, který dokázali porazit 4:2. Draci si vítězství nad Rodosem vychutnali po osmi zápasech, kdy byl úspěšnější okresní rival.

Před 355 diváky se vedení v utkání ujali královédvorští hokejisté. V 11. minutě domácí obrana nevyhodila kotouč a po přihrávce Mertla skóroval Procházka. Drakům se ale ještě do konce první třetiny podařilo výsledek otočit. Krátce po nevyužité přesilovce 5 na 3 se prosadil Pohl a o minutu později ujel Aleš Půlpán.

Na začátku druhé třetiny několik dvorských šancí zlikvidoval brankář Mahdal, ale pak hrál Trutnov přesilovku a střelou švihem zvýšil Višňák na 3:1. A za dalších pět minut zaznamenali Draci další gól v početní výhodě. Už třetí. Za bezmocného Brázdila dopravil poslal kotouč Bláha. Také hosté využili přesilovou hru a Luštinec ve 33. minutě snížil na 4:2.

Druhá polovina zápasu už pak ale žádnou další branku nepřinesla, i když šance byly na obou stranách. Kubinčák trefil tyčku a ve třetí třetině brankovou konstrukci rozezvučel i Půlpán. Domácí hráli dobře do obrany a o vítězství se připravit nenechali.

Hráčem utkání byl trutnovskou kabinou vyhlášen útočník Matěj Poul, který po tvrdém zákroku utrpěl zranění v obličeji, ale to mu nezabránilo v tom, aby po ošetření znovu naskočil do utkání. „Ze zápasu znám pouze první a třetí třetinu, kdy v té první to byl vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách. Do třetí třetiny už jsme šli s tím udržet vedení, což se nám díky týmovému povedlo. I proto bych řekl, že by si ocenění hráče utkání zasloužil celý tým, zejména pak skvěle chytají Mahdy,“ uvedl dvacetiletý forvard.

Po zdařilém derby bude pro Draky sezona pokračovat sobotním zápasem v Bílině.

Trutnov - Dvůr Králové 4:2 (2:1. 2:1, 0:0)

Góly a asistence: 17. Pohl (Vácha), 18. Půlpán (Bláha, Semorád), 25. Višňák (Semorád, Kubinčák), 30. Bláha (Starý, Kubinčák) - 11. Procházka (Mert, Berger), 33. Luštinec (Karlík).
Vyloučení: 7:9, navíc Bláha (TRU) 10 OT. Využití: 3:1.
Diváci: 355.
Sestavy - Trutnov: Mahdal - Pohl, Višňák, Junek, Vácha, Kozák, Suk, Leder - Bláha, Semorád, Půlpán - Starý, Kastner, Poul - Chára, Janoušek, Kubinčák.
Dvůr Králové: Brázdil - Mert, Vašíček, Karlík, Matějíček, Petira, Franc, Tondr - Berger, Dvořák, Procházka - Valášek, Havlas, Luštinec - Půhoný, Moučka, Dušek - Moravčík.