11°

10°

Hokejisté stříleli o sto šest, ujaly se ale jen dvě střely

27. 9. 2020

Bez bodů se vrátili hokejisté Trutnova ze sobotního druholigového utkání v Bílině. Na domácí branku sice vyslali 59 střel, ale gólové byly jen dvě. Soupeř se trefil třikrát, rozhodující gól vstřelil v poslední minutě při přesilovce.

Trutnovští byli v zápase ofenzivně naladění. V první třetině se hned od první minuty pustili do velké ofenzívy, z mnoha šancí ale proměnili jedinou. V 17. minutě ujel podél mantinelu útočník Aleš Půlpán a vstřelil úvodní branku utkání - 0:1.

Ve druhé třetině byl tlak hostů ještě větší, v některých pasážích se domácí zmohli jen na bezhlavé vyhazování puku přes všechny čáry. Gólovky měli Semorád, Bláha a Chára, ale domácího gómana nepřekonali. Naopak z ojedinělé, nenápadné akce zpoza branky skóroval bílinský forvard Svoboda - 1:1.

Ani ve třetím dějství nesundal Trutnov nohu z plynu. Neustále pálil na domácí branku, ale ani matadoři Kubinčák se Semorádem nedokázali skórovat. A tak znovu trestali domácí. Ve 46. minutě se z rychlého protiútoku trefil Bártek - 2:1. Hosté z řady dalších střel přece jen protlačili jednu do sítě. V 58. minutě na brankovišti bojoval Poul a Kastner, kotouč se dostal od Semoráda k Bláhovi a ten vyrovnal na 2:2.

V euforii hrající Trutnov toužil po výhře, ale nadšení zchladilo přísné vyloučení Višňáka v poslední minutě. Přesilovku domácí využili během prá vteřin, Ašenbrennera prostřelil útočník Zdeněk.

HODNOCENÍ ZÁPASU

Aleš Půlpán, útočník Trutnova: "Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale již od začátku zápasu nám dělalo potíže proměňování šancí. Za stavu 2:1 jsme vyrovnali v power play a věřili jsme, že bez bodu neodjedeme. Bohužel jsme dostali minutu na to gól na 3:2 a už jsme nedokázali odpovědět. Měli jsme v zápase několik samostatných úniků, vyslali jsme na branku Bíliny skoro 60 střel. Kdo viděl tak ví, že jsme si rozhodně prohrát nezasloužili, ale hokej se hraje na góly a ne na počet střel a herní převahu. Musíme se z toho rychle otřepat a připravit se na posílený Hronov, který doma deklasoval Děčín."

Bílina - Trutnov 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly a asistence: 5. Svoboda (Mašek, Kobes), 46. Bártek (Kobes, Urban), 60. Zdeněk (Urban) - 17. A. Půlpán (Semorád, Višňák), 58. Bláha (Semorád, Vácha).
Vyloučení: 3:3, navíc Nerad (BLN) 5+OK, Višňák (TRU) 10 OT.
Sestavy - Bílina: Pejsar - Vlach, Jungvirt, Nerad, Delmarche, Karmaškov, Urban, Bártek - Kordule, Mašek, Svoboda - Vacín, Damašek, Zdeněk - Daniel, Fábry, Kobes - Jaroš, Šmejc.
Trutnov: Mahdal (od 47. Ašenbrenner) - Pohl, Višňák, Junek, Vácha, Kozák, Suk, Leder - Bláha, Semorád, Půlpán - Starý, Kastner, Poul - Chára, Janoušek, Kubinčák.