Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Cesta po malých krůčcích k velkému snu. Tomáš Vomáčka vyhlíží NHL

29. 4. 2021

page.Name
/PODCAST/ Už klepe na dveře nejslavnější hokejové soutěže světa! Brankář Tomáš Vomáčka byl po pěti sezonách v juniorských a univerzitních zámořských soutěžích odměněn za svůj gólmanský um a před pár dny podepsal dvouletý nováčkovský kontrakt s Nashville Predators. „Je to další krok na cestě k mému snu chytat v NHL,“ říká jedenadvacetiletý odchovanec trutnovského a hradeckého hokeje.

Trutnovský rodák byl Predátory draftován v roce 2017, poslední tři sezony strávil v univerzitní soutěži NCAA v týmu Connecticutu, kde nastoupil k 71 utkáním, přičemž v letošní sezoně odchytal za tým Huskies všech 23 zápasů. Žádného z parťáků nepustil do brány ani na minutu.

Jednou udržel čisté konto. Atakoval 91 procent úspěšnosti zákroků a jen tři gólmani napříč celými Státy zastavili víc střel než on, což mu vyneslo místo na seznamu 35 kandidátů na cenu Mikea Richtera pro nejlepšího brankáře NCAA.

Po sezoně se někdejší mládežnický reprezentant vrátil domů a 15. dubna zažil jeden z nejšťastnějších dnů svého života, kdy podepsal nováčkovskou smlouvu s Nashvillem.

„Během roku jsme spolu dost mluvili. Sezona se mi podařila, a tak jsem cítil, že je tam zájem. Čeká mě ale spoustu další práce. Nic nemám jistého. Bude to první rok v profesionálním hokeji, doteď jsem byl pořád jen amatér. Teď už je to moje práce, takže ta očekávání jsou mnohem větší. Těším se na to, ale zároveň to bude velká dřina,“ uvědomuje si.

V TUTV podcastu jsme si s Tomášem Vomáčkou povídali nejen o podpisu smlouvy, ale é o covidové sezoně, o neúspěšném play-off na jeden zápas, o zranění kolene či univerzitním studiu, které chce v prosinci zakončit bakalářským titulem.

 

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: archiv Tomáše Vomáčky, Michal Bogáň