-2°

Bezzubí Draci nenašli recept na Nové Město

18. 11. 2021

Bezzubí Draci nenašli recept na Nové Město 31 snímků
Bez gólového zápisu skončilo pro trutnovské hokejisty středeční utkání proti Novému Městu. Draci v domácí aréně prohráli s lídrem tabulky 0:2. Zápas 11. kola krajské ligy týmu trenéra Řeháka nevyšel, domácí ke skórování nevyužili ani dvě přesilové hry pět na tři. V pátek čeká Trutnov opět před svými fanoušky dohrávka odloženého duelu s Třebechovicemi.

„Byl to slaboučký výkon. Nevím, co k tomu říct víc. Na hráčích podle mě leží velká deka,“ komentoval porážku trenér Draků Jaroslav Řehák.

Pokud prý jeho svěřenci dají góly a vedou, nemají se zápasem problém a zvládnou ho dotáhnout do vítězného konce. Když ale prohrávají a soupeř na ně tlačí, tak neumí najít cestu, jak z toho ven.

„Jako trenéři můžeme říkat, co chceme, ale pokud hráči nebude plnit povinnosti, které na ledě plnit mají, tak se mužstvo nehne,“ dodal kouč Trutnova. Jako jediné pozitivum zápasu viděl v dobře chytajícím brankáři Jeschkem. „Naše produktivita je bohužel žalostná,“ přiznal šéf domácí střídačky.

Jeho slova potvrzují situace ze třetí třetiny, kdy Draci hráli v krátké době po sobě dvakrát přesilovou hru 5 na 3. Nejprve minutu a půl a potom 40 vteřin. „My jsme za tu dobu dvakrát vystřelili na branku. To je prostě špatně!“ láteřil Řehák.

V tu chvíli už domácí dávno prohrávali 0:2. První gól inkasovali ve 12. minutě z hole Reichmanna po přečíslení 2 na 1. Dvougólovou ztrátu měli Draci před sebou od 34. minuty, kdy se Hylena prosadil po velkém závaru před domácí svatyní.

„Neřekl bych, že by nás soupeř nějak přehrál, ale vytvořil si víc šancí a nás do šancí moc nepouštěl. Jak jsem řekl, na hráčích leží deka. A nejen co se týká střelecké produktivity, ale také hry v obraně,“ konstatoval trenér Řehák. Mužstvo podle něj nepůsobilo jako celek a hra Draků byla spíše o náhodě. „Ano, kritika je dobrá věc, nemám s ní problém, ale jen mě prostě mrzí, co se k nám donese od některých fanoušků. Trenéři na ledě nejsou, tam jsou hráči,“ uzavřel.

Otázkou je, jak by se zápas vyvíjel, kdyby byl domácím hokejistům v první třetině - ještě za stavu 0:0 - uznán gól. Trefil se Šimon Junek, jenže branka neplatila, protože dle mínění rozhodčího stál někdo z Trutnováků v brankovišti.

Trutnov – Nové Město 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a asistence: 12. Reichmann (Hynek, Pohl), 34. Hylena (Maršík, Klust).
Rozhodčí: Petr – Figer, Karlík.
Vyloučení: 4:6. Bez využití.
Diváci: 198.
HC Trutnov: Jeschke - Vacek, Višňák, L. Junek, Minařík, Synek, Š. Junek – Křížek, Šimoníček, Jakub Tatar – Smékal, Janoušek, L. Gabriel – Oppelt, Jan Tatar, Rada.

Třebechovice – Nový Bydžov 5:6
Jaroměř – Náchod 2:5

1. Nové Město 10   6 1 0 3   30:23   20